Alt Coin

Milyarder Bu Altcoin İçin Maksat Koydu: Fiyat Kırıp Geçti!

Galaxy Digital’in Kurucusu Mike Novogratz, geçen yılın Eylül ayında verdiği “Terra (LUNA) 100 dolar olursa dövme yaptıracağım” kelamını tutmaya hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Novogratz, LUNA fiyatının 100 dolara ulaşacağını öngörmüştü ve geçekleşince dövme yaptıracağını söylemişti. Artık LUNA fiyatı 100 doları aştığına nazaran, kripto milyarderi hangi dövmeyi yaptıracağını takipçilerine seçtirebilir. Pekala, altcoin projesinin 100 dolar yolcuğu nasıl geçti? Gelin süratlice fiyat geçmişine ve katalizörlerine göz atalım.

Altcoin projesi milyonluk token yaktı!

Terra (LUNA), Aralık ayında ATH düzeyini 101.50 dolara taşıdı ve Novogratz’ın iddialarını kırıp geçti. Bu yolda, başkan kripto para borsası Binance LUNA UST’yi listeledi ve 100 dolar ATH’sinden evvel 7,5 milyon LUNA token yakıldı. Terra’nın kısa fiyat geçmişine göz atarsak, bir haftalık %55 artışla 100 doların üzerine istikrarlı bir ilerleme görüyoruz. Ayrıyeten, LUNA Aralık ayından bu yana %132.6 ve yıllık %21.508 arttı. Piyasa bedeline nazaran 9.sırada konumlanıyor.

Altcoin projesi daha evvel havuzunda tutulan yaklaşık 90 milyon LUNA’yı yakmak için 44 teklifinin uygulandığını duyurdu. SmartStake verilene nazaran LUNA token yakma süreci, son beş günde 7,5 milyon yakılan ile sabit bir süratte devam ediyor.

Binance, Terra UST’yi listeliyor

LUNA fiyatını etkileyen bir öteki gelişmede, Binance borsanın 24 Aralık’ta UST’yi UST/BTC, UST/BUSD ve UST/USDT çiftlerinde listeleneceğini duyurmasıydı. Altcoin projesi merkezi olmayan bir stablecoin’dir ve 1 TerraUSD basmak için 1 dolar kıymetinde LUNA yakılır. Terra (LANA), Aralık ayı düzeltmesi esnasında yükselişe geçen hudutlu altcoin’lerden biriydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.