Alt Coin

Milyarder, Bu Altcoin’leri Konuştu ve “Param Kriptoda” Dedi!

Dallas Mavericks’in sahibi ve Polygon (MATIC) destekçisi Mark Cuban, yakın tarihteki podcast iştirakinde altcoin projelerine dair bak açısını ve portföyünün detaylarını paylaştı. Blockchain teknolojisinin şimdi internetin birinci yıllarında olduğunu düşünen Cuban, “bunu birinci fark eden ve yenilikçi olan genç jenerasyon” için nelerin kapıda olduğuna da değiniyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Milyarder portföyünün %80‘ini kripto paralara ayırıyor

Perşembe günü bir podcast’te katılan Mark Cuban, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) etrafındaki fiyat spekülasyonlarına odaklanmadığını ve bunu pay senetlerine benzeri bir “oyun adamlığı” ile karşılaştırdığını söyledi. Dallas Mavericks’in sahibi, piyasanın birtakım temellerini açıkladı ve kripto paraları “merkezi olmayan ve güvenilmez” olarak nitelendirerek, token sahiplerinin her projenin istikametini belirlemek için “tipik olarak eşit oya” sahip olduğunu söyledi. Cuban, parasının büyük kısmının altcoin projelerinde olduğunu söylüyor:

Şu anda yaptığım yatırımlar klâsik işlerde değil. Shark Tank dışında yaptığım yatırımların %80 kripto para üniteleri içinde ve etrafında.

Cuban, merkezi olmayan özerk bir tertibin yahut DAO’nun kolonoskopi ve öbür gerekli tıbbi prosedürleri sağlamada nasıl çalışabileceğini teorileştirdi. Ayrıyeten, kripto iktisadından sonra modellenen – merkezi olmayan ve güvenilmez – birçok yeni işletmenin bankacılık, sigorta ve kitap sanayisi dahil olmak üzere klâsik kurumları bozacağını belirtti. Cuban, “kripto paralar için 1995’deyiz” diyerek sanayinin internete misal halde hala birinci günlerinde olduğuna atıfta bulundu:

Kripto paraları anlamak sıkıntı ve bu bir zahmet, lakin bundan on yıl sonra, bu uygulamalar – başarılı olanlar olacak – kendi iktisadını yaratacak ve tıpkı internet günleri üzere, bunu birinci fark eden ve yenilikçi olan genç jenerasyon.

Mark Cuban hangi altcoin projelerini tercih ediyor?

Shark Tank yıldızının kripto varlığı konusundaki duruşu son birkaç yılda kıymetli ölçüde değişti ve bir defasında altın yahut BTC yerine “muza sahip olmayı” tercih ettiğini söyledi. Milyarder yatırımcı o vakitten beri Polygon’u (MATIC) destekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.