Alt Coin

Milyarder Yatırımcı: Bu 3 Altcoin’e Odaklandım! Favorilerim…

Ünlü kripto milyarderi Brock Pierce, en sevdiği 3 yatırım alternatifini paylaşıyor. Ayrıyeten Bitcoin maksimalistlerinin neden yanıldıklarını açıklıyor. Kendi kendini yetiştirmiş bir milyarder olan Brock Pierce, dünyanın en büyük kripto para savunucularından biri.  Pierce, ateşli bir Bitcoin boğasıdır, lakin tekrar de Bitcoin “maksimalistlerinin” bir kusur yaptığını söylüyor. Dünyanın en büyük kripto parasının yanı sıra en sevdiği üç altcoin projesini paylaşıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

3 favori altcoin projesi

Kendi kendini yetiştirmiş girişimcilerin birçoklarının bilakis, Brock Pierce varlıklı olmadan evvel ünlüydü. 41 yaşındaki kripto para milyarderi, Disney’in “The Mighty Ducks” sinemasındaki rolü sayesinde 13. doğum gününden evvel geniş çapta tanındı. Pierce, 1990’ların sonlarında Hollywood’a veda etti ve ana akım haline gelmeden 10 yıldan fazla bir müddet evvel kripto para ünitelerine dahil olmaya başladı. O vakitten bu yana geçen yirmi yılda, Pierce kriptodaki en büyük isimlerden biri haline geldi. Kripto odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Blockchain Capital ve piyasadaki en büyük stablecoin olan Tether‘i kurduktan sonra, Pierce artık dünyanın en tesirli kripto varlık savunucularından biri.

Pierce, dünya önderlerini kripto konusunda eğitmeyi en kıymetli önceliklerinden biri haline getirdi. Geçen sonbaharda, ülke Bitcoin’i resmi para ünitesi olarak kabul ederken El Salvador Lideri Nayib Bukele’ye rehberlik eden kripto grubuna liderlik etti. Bu eşi görülmemiş bir zaferdi. Insider’a yakın tarihli bir röportajda, “30’dan fazla hükümetteki” başkanların kendisi ile El Salvador’un ayak izlerini takip etme konusunda görüştüklerini söyledi. 2022’de ABD Senatosuna girmeye çalışarak kripto dostu düzenleme çabasını kendi ellerine almayı planladığını doğruladı. Pierce mevzu hakkında şöyle diyor:

Açıkça ABD’nin sürece nasıl dahil olduğuna çok önemli bir halde bakıyorum ve neler olduğunu nitekim anlayan insanların masaya oturması ve bu konuşmaların gerçekleşmesiyle başlıyor. Washington DC’de seçilmiş yetkililerimizle, eyalet ve federal seviyede yasama meclisi ile konuşarak ve halkımızla ilgili akla yatkın, şuurlu kararlar verebilmeleri için gerekli bilgileri sağlamaları için bilgilendirmeye çalışarak çok vakit harcıyorum.

Pierce için kripto, gelecek vaat eden bir teknolojiden yahut servet depolamak ve inşa etmek için bir yoldan daha fazlası. Bunu, “gölge” ve “şeffaflık” ile işaretlenmiş bir finansal sistemde hesap verebilirliği geri getirerek ve ekonomiyi herkes için çalışmak üzere “demokratikleştirip merkeziyetçilikten uzaklaştırarak” “herkese ekonomik fırsat” vermenin bir yolu olarak görüyor. Pierce, “İnternet üzere bu teknolojinin tesirleri kıymetli ve geniştir, lakin özünde yalnızca bir veritabanıdır. Ve bu dağıtılmış veritabanıyla, muhtemelen her şeyi etkileyecek her türlü şeyi yapabiliriz” tabirlerini kullanıyor.

“Maximalistler” yanılıyor: Dikkate alınması gereken üç Bitcoin alternatifi

Pierce’ın Bitcoin’e olan sarsılmaz inancına karşın, bir Bitcoin maksimalist değil. “Maxis” olarak isimlendirilenler, dünyanın en büyük tokeninin yanı sıra tüm blockchain tabanlı kriptoların daha düşük olduğuna inanıyor. Pierce’in görüşüne nazaran ilerlemeye ziyan veren dar bir niyet çizgisi. Pierce, “Görüşlerimde başarılı olabilecek şeylere kapıları kapatacak kadar katı olmak istemiyorum. Şayet biri dünyayı daha yeterli bir yer haline getirmeyi başarırsa, hepimiz kazanırız. Öyleyse neden başarılı olabilecek bir teknolojinin kapısını kapatmak isteyeyim ki?” biçiminde konuşuyor.

Pierce, sahip olduğu ve beğendiği üç BTC alternatifi altcoin projesinden bahsetti, fakat bu fikirler yatırım tavsiyesi değil. Bu üç altcoin projesine dair Pierce’in yorumlarına başlıyoruz. EOS hakkında ünü yatırımcı şöyle diyor:

Çok faal olduğum ve şu anda tekrar dahil olduğum projelerden biri EOS isimli bir proje. Yaratılışında yer aldım. 4 milyar doların üzerinde satışla vaktinin en başarılı altcoiniydi. Ve bu proje olgunlaşıyor ve bundan hakikaten farklı şeyler çıkıyor. Bu yüzden şu anda vaktimin ve dikkatimin büyük bir kısmını bu projeye odaklıyorum.

Bit Digital (BTBT) hakkında konuşan yatırımcı şunları söyledi:

Bir Riot (RIOT) yahut Marathon’a (MARA) misal. Çok büyük madencilik operasyonu olan Bit Digital’in idare heyetinde oturuyorum. Bu yüzden, yapmasaydım o tahtada oturmazdım. Bu niyetlerde potansiyel görmüyorum. Bence, evet, bu yatırım yapmak ve bölüme açılmak için makul bir yol.

Yatırımcının Coinbase (COIN) hakkındaki yorumları şu halde:

Ben bir Coinbase hissedarıyım. Firmam, Blockchain Capital – yahut evvelki firmam aracılığıyla – Coinbase’de epey büyük bir yatırımcıydık ve bu yatırım hakkında çok, çok halka açıktık. Halka açık şirkette pay tutmaya devam ediyorum, Şahsen ben bir hayranıyım. Açıkçası Coinbase bu alanda epeyce başarılı bir iş oldu. Yeniden de insanları, bu alana yatırım yapacaksanız, temel varlıklara direkt maruz kalmaya teşvik ederim. Fakat, kamu pay senetleri birebir vakitte, şu yahut bu manada, dala maruz kalmanın bir yoludur. Elbette, bölümde yeniyseniz ve kriptoyu nasıl satın alacağınızı, tutacağınızı ve teminat altına alacağınızı bilmiyorsanız, bu klâsik bir halde biraz açığa çıkmanın inançlı bir yolu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.