Bitcoin

Milyarderden Dev Altın ve Bitcoin Varsayımı: Bu Düzeylerde Toplayacağım!

Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller, yakın tarihli WealthTrack röportajında portföyünün yarısını Bitcoin’in (BTC) oluşturduğunu paylaştı. Ayrıyeten, altın arzının 18.000 dolar akabinde büyük ölçüde arttırılacağını söyleyen deneyimli analist, bu durumun Bitcoin’de bir “sigorta” algısı yaratacağını düşünüyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Bill Miller, Bitcoin maliyetini paylaşıyor

40 yıllık deneyimli yatırımcı, Bitcoin’in enflasyondan etkilenmeyen tek ekonomik varlık olduğunu argüman ederek, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’in “Bitcoin kıymet açısından 0 ” argümanlarına karşı çıkıyor. Hatta, 30.000 dolardan tekrar Bitcoin satın almaya başladığını paylaşıyor.

Altın arzı 18.000 doların akabinde arttırılabilir

Bitcoin’den sonra altına değinen Miller, kıymetli metalin 18.000 dolara çıkması halinde arzının büyük ölçüde artacağını, zira madencilerin daha fazlasını çıkarmaya teşvik edileceğini açıklıyor. Röportajın bir kısmında, deneyimli yatırımcı, kripto para gelişimini matbaa ve buhar makinesininkiyle karşılaştırarak kendisini “Bitcoin gözlemcisi” olarak tanımlıyor. Miller’e nazaran hükümetlerin altın arzına el koymaya karar vermesi durumunda, Bitcoin bir sigorta vazifesi görebilir. Miller, kıymetli metalin son 10 yılda negatif getiri sağladığına, “dijital altın” Bitcoin’in ise son 10 yılda dünyadaki çabucak hemen her varlıktan daha uygun performans gösterdiğine işaret ediyor. Başka yandan, riskten korunma fonu yöneticisi Ray Dalio, yakın tarihli açıklamalarında Bitcoin’in tıpkı altın üzere yasaklanabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.