Bitcoin

Milyarderler, Altcoin Sepetlerini Duyurdu: Bu Coin’ler Fırlayacak!

Bitcoin ve altcoin alanı, yabanî bir yıl geçirdi. BTC ve birçok kripto para rekor kırdı, kurumsal yatırımcı ve milyarderler alana girdi. Sanayi artık Bitcoin’in çok ötesine yayılıyor.  Peki, sanayinin en tesirli yöneticilerinden kimileri neler diyor?

FTX, Circle CEO’ları konuştu: Bu altcoin fiyatında yükseliş bekleniyor

29 yaşındaki FTX kurucusu ve CEO, Bankman-Fried, ABD’de kripto para düzenlemeleri için acil bir atılım beklemediğini belirtti. Aksiyona geçilmesi için “diğer göstergelerin” bir ortaya getirilme mümkünlüğünün yüksek olduğunu söyledi. CEO, Ethereum’a (ETH) alternatif olarak Solana’da (SOL) hala yükselişte. Fakat, sonunda saniyede bir milyon sürece mesken sahipliği yapabilecek olan yeni bir Blockchain’in ortaya çıkması mümkün olduğunu düşünüyor. Şu anda, “bu noktayı elde etmeye çalışan çok az kişi var” dedi.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, e-ticaret firmaları, tüketiciler ve finans kurumları tarafından dolara sabitlenmiş kripto para ünitelerinin, yani stablecoin’lerin daha fazla kullanılması davetinde bulunuyor. SPAC aracılığıyla halka açılacak olan Circle, kendi stablecoin’i USDC’yi işletiyor. Allaire, daha fazla kurumsal benimseme ve ünlü trend belirleyicilerin markalarını NFT’ler aracılığıyla kriptoya aktarmasını bekliyor. Kitle fonlamasına dayanan DAO’lar, “kriptodaki en büyük ve en sıcak mutabakatlardan kimilerinde risk sermayesi yatırımcılarına meydan okuyabilir” dedi.

Stablecoin piyasasında hareket beklentisi hakim

Eski OCC Lideri Brian Brooks, Washington’daki milletvekilleri ortasında kriptonun kalıcı olduğu konusunda artık fikir birliği olduğunu söyledi. Ayrıyeten kripto alanı hakkında ana akım anlayışa devam ediyor. Paxos CEO’su Charles Cascarilla, stablecoin piyasasında daha fazla hareket bekliyor. Şirketi kendi stablecoin’i USDP’yi sunuyor. CEO, düzenlemeyi yanlış yaparsa ABD’nin kaybedecek çok şeyi olduğunu düşünenlerde biri.

Bu yıl, birinci vadeli süreç tabanlı Bitcoin ETF’i bir dönüm noktası oldu. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, dünyanın en büyük Bitcoin trust’ı olan GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmek istiyor ve CEO 2022’de buna gelecek bir onay konusunda optimist.  Robinhood’un kripto kısmının başkanı ve COO’su Christie Brown, 2022’de şirketlerin web 2’den web 3’e geçişi kolaylaştırmak için tasarım ve kullanıcı tecrübesine daha fazla odaklandığını göreceğimizi ve büyük markaların alana dahil olmaya devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin’in dominasyonu düşmeye devam edecek mi?

Anthony Pompliano, hazineleri için Bitcoin satın alan ve sonunda özel iş üniteleri oluşturan eski şirketlerden gelecek yıl daha fazla benimseme bekliyor. Pompliano ayrıyeten, Çin’in faaliyeti yasa dışı hale getirmesinden sonra Bitcoin madenciliği sanayisindeki atılımları ve BTC’nin global ödeme potansiyelini vurguladı.

Association for Digital Asset Markets CEO’su Michelle Bond, kripto ticaret birliği için ağır bir yıl olmasına karşın, “2022 çok daha ağır olacak” dedi. Ayrıyeten SEC’in daha fazla yaptırım aksiyonu ortaya koymasını bekliyor. Gemini COO’su Noah Perlman, BTC ve altcoin ödemelerinin ana akım haline geldiğini, daha fazla teknoloji dışı şirketin Metaverse’i kucakladığını ve daha fazla bayanın erkek hükümran bir pazara atladığını görüyor.

Ava Labs Lideri John Wu, yazılım geliştiricilerin bir sonraki bilgisayar dalgası arayışında Big Tech’i terk etmesiyle “spekülatif” varlıklarda bir sallanma ve bir “beyin göçü” öngörüyor. Ayrıyeten Bitcoin’in pazar hakimiyetinin düşmeye devam etmesini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.