Alt Coin

Milyarları Yöneten İsim, Kripto Yatırımcılarını Uyardı: Bu 6’sına Bakın!

260 milyar dolarlık varlığı yöneten Morningstar Investment Management’ın baş yatırım sorumlusu Dan Kemp, Y nesli ve Z jenerasyonu yatırımcılarının kripto paradan uzaklaşması için hakikat vakit olduğunu sav ediyor. Ayrıyeten, yatırım yapılabilecek 6 varlığa dikkat çekiyor Kriptokoin.com olarak Kemp’in röportajını aktarıyoruz…

Dan Kemp’ten kripto para yatırımcılarına tavsiye geldi

Kemp, “Yeni yatırımcı kümesinin varlıklarının çok büyük bir kısmını kriptoda tutması mümkün ve bundan değerli yararlar görmüş olacaklar. Lakin yalnızca kriptoya yatırım yaptılar ve bu yıl gördüğümüz üzere, çok çeşitli potansiyel kripto sonuçları var. Kripto sonsuza kadar yükselmeyecek, bu yüzden yatırımcıların yükselmediği durumda ne kadar açıkta olduklarını düşünmeleri gerekiyor,” sözlerini kullandı. Çeşitlendirme, kişisel bir yatırımcının portföyünü enflasyon üzere makroekonomik faktörlerden koruyabilir.

Kemp, bu pazardaki güçlü duygusal yatırım derecesi nedeniyle yatırımcıları kriptodan uzaklaşmaya ikna etmenin çoklukla güç bir vazife olduğunu kabul etti. Kemp, genç yatırımcıların kripto yüklü portföylerini potansiyel bir çöküşten korumak için kullanabilecekleri “daha az moda” pazarlar, kesimler ve varlık sınıfları hakkında konuştu. Kemp’in paylaştığı altı varlık tipi İngiltere pay senetleri, Japon pay senetleri, Çin pay senetleri, finansal pay senetleri, güç pay senetleri ve tahviller oldu.

Birinci olarak, ABD dışındaki iki gelişmiş pazarın – İngiltere ve Japonya – kripto yatırımcıları için bağlantısız getiriler sunduğunu savundu. Çinli emlak geliştiricisi Evergrande’nin borç temerrütlerini çevreleyen kaygılara karşın, Kemp, Morningstar’ın yükselen piyasaların yatırım oyunu olarak Çin konusunda da yükselişte olduğunu söyledi. Kemp, finans ve gücün şu anda hedeflenecek en güçlü sermaye kesimlerinden ikisi olduğunu söyledi. Son olarak, Kemp, düşük risk düzeyinde düşük yüzdeli getiriler sunan tahvilleri tavsiye etti. Borsa çöküşüne ait telaşların artması durumunda, genç yatırımcıların bilhassa sabit geliri çeşitlendirmeye çalışması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.