Alt Coin

Milyonluk Aboneli Analist: Bu 4 Altcoin, Pasif Gelir İçin İdeal!

Birtakım coin’ler stake edilemezler yahut stake edilebilirler lakin başka altcoin projelerine kıyasla buna değmez. Youtube’da milyonu aşkın takipçisi olan kripto analisti Ben Armstrong, bu projelerin pasif gelir elde etmek için kullanılamayacağı manasına gelmediğini söylüyor ve yüksek kâr yüzdesi ile pasif gelir elde etmek için en yeterli 4 altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

Neden staking?

Analist, birinci 4’e göz atmadan evvel, pasif gelir elde etmenin en düzgün yolunun neden stake yerine randıman çiftçiliği yahut öteki bir yol olmadığını açıklıyor. Analiste nazaran, staking, yeni başlayanlar için kusursuz, zira yatırımcıların banka hesaplarından daha fazla para transfer etmek zorunda kalmadan portföylerini oluşturmaya devam etmelerini sağlıyor. “Paranızı işe koymanın en kolay yolu ve kripto madenciliğinde olduğu üzere kriptoda kalmak için rastgele bir özel ekipmana gereksiniminiz yok” diyen analist, şu açıklamayı yapıyor:

Kripto paralarınızı koyduğunuz kadar kolaylıkla dışarı çıkarabilirsiniz. Staking, kullanmaya karar verdiğiniz proje yahut protokol ne olursa olsun son derece faydalı.

Analiste nazaran, protokollerin ve stake havuzlarının, onlarla stake etmek için size faiz ödemesinin nedeni, Blockchain’lerinin güvenliğini ve verimliliğini muhafazaya yardımcı olmanız.

Birinci tanınan altcoin Cardano (ADA)

Analistin listesinde kullanıcılarına pasif gelir elde etmelerine yardımcı olmak için kıymetli yollar sunan birinci tanınan altcoin, stake etme hükümdarı Cardano (ADA). Cardano, hedefinin ‘değişim yaratanlar, yenilikçiler ve vizyonerlerin’ olumlu global değişim getirmesine müsaade vermek olduğunu söyleyen bir Proof of Stake (PoS) Blockchain platformu. Analistin değerlendirmesi şu istikamette:

Şu anda ADA’nın piyasa pahası 47 milyar dolar, lakin neredeyse 31 milyar dolar pahasında Cardano’ya stake yapılıyor. Var olan tüm Cardano’nun %70’inden biraz fazlası. Bu nedenle, düşüş eğilimi tanınan olmasına karşın pek çok insan Cardano’da yükseliş eğiliminde.

Analist şu bilgiyi paylaşıyor: ADA staking, Binance, Kucoin, Atomic Wallet, Exodus ve başkaları üzere birçok borsada mevcut. Birden fazla borsa, Cardano’nuzu onlarla birlikte stake ettiğiniz için size yaklaşık %3 ila 5 ortasında bir hisse veriyor.

İnanılmaz stake etme avantajları sunan Cartesi (CTSI)

Analiste nazaran, bol ölçüde alan bırakan ve kullanıcılarına inanılmaz stake etme avantajları sunan daha düşük sermayeli bir altcoin arıyorsanız, ikinci aday Cartesi (CTSI) Cartesi, Blockchain’deki birinci işletim sistemi ve Katman-2 tahlili, Linux ve standart programlama ortamlarını Blockchain’e entegre ediyor. Bu, geliştiricilerin, alıştıkları varlıklı yazılım araçları, kitaplıklar ve hizmetlerle ölçeklenebilir akıllı kontratları kodlamasına imkan tanıyor. Analistin değerlendirmesi şu tarafta:

Cartesi’de bilhassa uzun vadede çok yükseliş var. CTSI staking borsalarda yaygın olmasa da, Cartesi için katiyen büyük getiriler sunan birkaç stake havuzu bulabilirsiniz, artık direkt ana ağlarında mevcut.

Analist şu bilgiyi paylaşıyor: Şu anda 295 etkin node’ları var, her havuz blok başına 2.900 CTSI kazanıyor. Cartesi’de kalmak için ana netlerinde öngörülen yıllık yarar %46,7’dir.

Bir öteki tanınan altcoin ise Avalanche (AVAX)

Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak fonksiyon gören birinci katman bir Blockchain. Akıllı mukaveleler için en tanınan Blockchain olarak Ethereum’u koltuğundan etmeyi hedefleyen Ethereum’un rakiplerinden biri. Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 sürece kadar daha yüksek süreç çıktısına sahip olarak bunu yapmayı hedefliyor. Analist, şu yorumu yapıyor:

Avalanche, Blockchain’deki en süratli akıllı mukavele platformu olarak biliniyor ve AVAX ile stake yapmak mantıklı, zira başka rastgele bir PoS protokolüne kıyasla aktifliğini garanti altına alan en fazla doğrulayıcıya sahip.

Şu anda sirkülasyondaki tüm AVAX’ın %59’una sahipler. Bu yüzdenin analiste nazaran, bu kadar yüksek olmasının büyük bir nedeni, AVAX’ınızı riske atacak çok sayıda yere sahip olmaları. Bunlar ortasında en tanınan olanları Binance, OKEx, Nexo ve Avalanche cüzdanı. Analist, Avalanche cüzdanından, stake meblağının azamî %11 APY’sini elde etmeyi bekleyebileceğinizi hatırlatıyor.

Son altcoin Gala Games (GALA)

Gala Games, oyunculara oyunlarının denetimini geri vererek oyun sanayisini farklı bir tarafa çekmeyi hedefliyor. Analist nazaran, Gala Games’in misyonu, ‘gerçekten oynamak isteyeceğiniz Blockchain oyunları’ yapmak. Proje, oyuncuların oyun içi varlıklara yüzlerce dolar harcayabilecekleri ve oyunu oynamak için harcanan ve bir düğmeye tıklayarak onlardan alınabilecek sayısız saatler harcayabilecekleri gerçeğini değiştirmek istiyor. Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların denetimini vererek yaratıcı kanıyı oyunlara yine kazandırmayı planlıyor. Analist, altcoin için şunların söylüyor:

2020’deki lansmanından bu yana, çok kısa bir müddette sahneye şık bir halde damgasını vurdular. Sınırsız kilitleme mühleti ile GALA’yı Bitrue’de %1,5’e stake edebilirsiniz.

Gala, metaverse maceralarına sahip daha fazla oyna-kazan oyunu içeriyor ve bu oyunlar oyunlaştırılmış DeFi için mükemmel çıkışlar. Analist, oyunların kimilerinin 2022’ye kadar piyasaya sürülmeyeceğini belirtiyor ve “bu nedenle bu oyunlar için arazi satın alabilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz” tavsiyesinde bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.