Alt Coin

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin 3x Yapabilir!

1.9 milyon abonesi olan Coin Bureau isimli Youtube kanalının sunucusu Guy, birinci on Ethereum (ETH) rakibinden biri olan bir altcoin’in mevcut fiyatının üç katına kadar yükselebileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak Guy’ın dikkat çektiği altcoin projesini aktarıyoruz…

Coin Bureau, bu altcoin projesinin yükseleceğine inanıyor

Guy, yeni bir YouTube görüntüsünde algoritmik merkezi olmayan stablecoin platformu Terra’nın (LUNA) yüzde 284’e kadar yükselebileceğini söylüyor. Guy’a nazaran, ralli öncelikle Terra’nın ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) popülaritesinden kaynaklanacak. Guy, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

LUNA’yı hakikaten geride tutan tek şey devasa piyasa pahası. Lakin UST’nin kullanılabilirliği ve popülaritesi, LUNA’ya 150 ila 200 dolar ortasında bir fiyat etiketi vererek 2-3 kat daha yükseltmeyi başarabileceği manasına geliyor. Ayrıyeten, Luna kripto piyasası çöktüğünde yükselme eğiliminde ve bu muhtemelen şu anda neredeyse birçok Blockchain’de bulunan ve birden fazla büyük borsada süreç gören UST’ye olan artan talepten kaynaklanıyor. LUNA’nın fiyat hareketi UST’ye olan talep tarafından yönlendiriliyor.

Terra ekosistemindeki talebi yönlendiren faktörler neler?

Guy, UST talebini artıran faktörlerden birinin stablecoin’in merkezi olmayan tabiatı olduğunu söylüyor. UST’nin stablecoin olarak inançlı liman statüsü olduğunu ve bunun, UST’nin piyasa düşüşleri sırasında pahasını muhafaza yeteneği ile sağlamlaştırıldığını belirtiyor. Bu durum, merkeziyetsiz stablecoin’lerde pek görülen bir şey değil.

Terra’nın merkeziyetsiz uygulamaları (dApp)  aslında UST için birincil talebi sağlayarak itici bir güç oldu. Bunlardan en çok öne çıkanı, çabucak hemen her akıllı kontrat kripto projesinden övgü alan Anchor Protocol olmuştur. Bir yıldan daha kısa bir mühlet evvel Terra’da sırf bir DApp vardı. Bugün 100’den fazla var.  Analiste nazaran UST için bir öteki büyük talep faktörü, geçen Eylül ayından bu yana değerli ölçüde artan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki merkezi stablecoin’ler ile ilgili düzenleyici telaşlar oldu. Coin Bureau’ya nazaran bu ve öteki faktörlerin bir sonucu olarak, sırf Eylül ayından bu yana neredeyse 10 milyar UST basıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.