Bitcoin

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirebilir!

Milyon aboneli kripto kanalı Coin Burea analisti “Guy”, Ethereum’un (ETH) en büyük kripto para olarak Bitcoin (BTC)’i geçmesini yahut devirmesini, muhtemelen bu yıl gerçekleşebilecek bir olay olarak görüyor. Analistin yakın tarihli Youtube yayını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Analist önümüzdeki aylar için olasılıklara bakıyor

Yeni bir görüntüde Guy, sıralamanın önümüzdeki aylarda değişip değişmeyeceğine karar verebilecek iki faktörü açıklıyor:

ETH’nin BTC’yi ne vakit geçebileceğini görebileceğimize gelince, bunun er ya da geç gerçekleşmesi mümkün. Hakikaten daha evvel bahsettiğim iki faktöre bağlı. Yani: bir spot Bitcoin ETF’nin (borsada süreç gören fon) onayı ve Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçmesi…

Analist bunun ne vakte gerçekleyebileceğiyle ilgili tüm olasılıkları kıymetlendiriyor:

Bu iki olay pekala tıpkı ay içinde gerçekleşebilir. Bekleyen birkaç nokta Bitcoin ETF başvurusu Mart ayına kadar onaylanabilir ve Ethereum’un birleşmesi çok geride görünmüyor. Bir spot Bitcoin ETF onaylanırsa, birleşme büyük bir muvaffakiyet olsa bile ETH’nin BTC’yi yakalaması imkansız olacaktır. Birleştirme, bir spot Bitcoin ETF onaylanmadan evvel gerçekleşirse, Ethereum’un Bitcoin’i en azından süreksiz olarak çevirmesi kâfi olabilir. Buradaki tek ikaz, Fed faiz oranlarını yükseltmeye başladığında bir ayı piyasasına girebileceğimizdir… Birleşme geldiğinde ayı piyasası tüm süratiyle devam ederse, Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemelen kâfi olmayacaktır. Zira piyasa momentumu orada olmayacak. Bilakis, bir spot Bitcoin ETF’nin onaylandığı bir ayı piyasası tasavvur etmek sıkıntı, bu da mantıksal olarak ETH’nin kısa vadede BTC’yi değiştirmesinin mümkün olmadığı manasına geliyor.

“Bitcoin ve Ethereum temelde farklıdır”

Analist ayrıyeten Ethereum’un bir numaralı kripto para ünitesi olarak Bitcoin’in yerini alması fikrine de yük veriyor:

BTC dijital altındır ve ETH dijital petroldür. Ham petrolün piyasa bedeli, fizikî altının piyasa kıymetini aşmışsa yahut tam aksisi olsaydı, her iki para ünitesi için de fark etmezdi, o halde kelam konusu petrol ve altının dijital olması neden kıymetli olsun ki? Durduğum yerden, her iki kripto para da büyümek için eşsiz zorluklarla karşı karşıya, lakin her ikisi de nihayetinde kendi nişlerinde galip gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.