Alt Coin

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Kurumsal Yatırım Çekecek!

Kripto kanalı Coin Bureau’nun Guy takma isimli analisti, 2021’deki cansız performansının akabinde, gelecek yıl Stellar (XLM) için bakış açısını açıklıyor. Analistin altcoin projesine ait paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

“Altcoin hem kişisel hem de kurumsal ilgiyi çekebilir”

Analist, Stellar (XLM) bu yıl fiyatını ikiye katlarken, altcoin projesinin karlarının öteki kripto varlıklarının performansına kıyasla ‘fıstık’ olduğunu söylüyor. Guy’a nazaran, Stellar’ın düşük fiyat performansı tek bir temel nedene bağlanabilir; bilhassa Stellar ağının gelişimine ve büyümesine adanmış kar emeli gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation’dan (SDF) gelen satış baskısı.

En son sayılar, vakfın şimdiye kadar 30 milyar XLM’sinin 5 milyardan fazlasını harcadığını ve geri dönüş makinesinin bu XLM’nin yaklaşık 3 milyarının geçen yıl boyunca harcandığını ortaya koyuyor. Dahası, yetki notlarının sonundaki bir paragrafta şu sözler kullanılıyor:

Bu çerçeveyi Kasım 2019’da birinci duyurduğumuzda söylediğimiz üzere, bu Lümenlerin birçoklarını 10 yıl içinde, ülkü olarak daha kısa müddette kullanmayı yahut dağıtmayı planlıyoruz.

Analist, bu nedenle, satış baskısının yakın vakitte durmayacağını belirtiyor. Guy ayrıyeten, daima satış baskısına ek olarak, XLM’nin çok fazla talep faktörüne sahip görünmediğini söylüyor. Kripto analistine nazaran, kurumsal yatırımcılar muhtemelen XRP ile ilgili düzenleyici belirsizlik nedeniyle kripto varlığından uzak duruyorlar. Lakin Guy, SDF’nin MoneyGram ile iştirakinden elde edilen olumlu sonuçların XLM’nin 3 Ocak 2018’deki 0,87 dolarlık rekor düzeyine geri dönmesine müsaade verebileceğini söylüyor:

XLM için tek talep, Stellar Development Foundation’ın paydaşlık yaptığı kurumlardan geliyor ve bu iştirakler şimdi son formunu almaya başlıyor. Uygun tarafından bakarsak, bu 2022’de XLM için epey optimist bir tablo çiziyor ve MoneyGram paydaşlığı vaatlerini yerine getirirse XLM’nin 2018’in başlarındaki yüksek düzeylerini yine test ettiğini görebiliyorum. Stellar ayrıyeten hem kişisel hem de kurumsal ilgiyi çekebilecek yaklaşan kilometre taşları derdi çekmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.