Alt Coin

Milyonluk Aboneli Analist: Bu NFT Coin’ine Bakın!

 NFT’ler olağanüstüdür, lakin gas fiyatları katiyen değildir. Pekala ya bu sorunu çözebilecek, bilhassa NFT‘ler için oluşturulmuş bir katman 2 protokolü varsa? Bir tane var ve bu NFT coin projesine Immutable X (IMX) deniyor. Kriptokoin.com olarak Immutable X’e genel bir bakış sunuyoruz.

Bu NFT coin projesi dikkat çekiyor

Immutable X, Ethereum üzerindeki NFT’ler için birinci ZK rollup tabanlı katman 2 ölçeklendirme tahlili. NFT’leri basarken ve süreç yaparken, traderların Ethereum ağında yaşadığı yüksek gas fiyatları ve ölçeklenebilirlik meselelerine bir tahlildir. Immutable X, NFT’ye has değişim ve kanıtlama mantığını Starkware tarafından geliştirilen StarkX isimli sofistike bir toplama teknolojisiyle birleştiren yeni bir katman 2 ölçekleme tahlili uyguladı. Immutable X üzerinde nft süreci yapmak isteyen kullanıcılar, STARK anahtar çifti ismi verilen özel bir anahtar çiftine muhtaçlık duyacaktır. Immutable X, rastgele bir Ethereum cüzdanı ile Immutable X protokolü ortasında ortam vazifesi görmek için LINK isimli sağlam bir katman geliştirdi.

Immutable X, kullanıcılara protokol likiditesini geliştirmek için paylaşılan bir global sipariş defteri sağlar. Bu, Immutable X üzerine şurası NFT pazaryerlerinin, temeldeki likiditenin daima ölçülerine erişmesine imkan tanır. Immutable X, kendi şirket içi NFT pazarını geliştirdiği de göze çarpıyor. Kullanıcılar, saklama riski olmadan NFT’leri satın alabilir ve tutabilir. Öte yandan OpenSea, Immutable X’i NFT pazarına entegre edeceğini duyurdu. Coinbase Ventures, Immutable X’e büyük yatırım yaptı ve bu kaçınılmaz olarak Coinbase’i kendi NFT ekosisteminin genişletilmesi için Immutable X’in ölçeklenebilirlik özelliklerini dahil etmek ve kullanmak isteyebileceği manasına geliyor. IMX fiyatlandırma ve merkezi olmayan yönetişim için kullanılıyor. Kullanıcıların Immutable X NFT pazarında süreç yapmak için IMX tokenlerini tutmaları teknik olarak gerekli değil. IMX tokeni, ekosistemin merkezi olmayan yönetişim oylama yapısına bir giriş bileti vazifesi görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.