Alt Coin

Milyonluk Aboneli Analist, Büyük Potansiyelli 9 Altcoin’i Duyurdu!

2021 bir patlamayla başladı ve hafif geri çekilmelerle sona erdi. Lakin, Youtube’da bir milyonun üzerinde takipçisi olan Altcoin Daily isimli bir kanalın gerisindeki analiste nazaran kimi altcoin projeleri büyük ataklar yapmaya devam ediyor ve patlama yaşayabilir. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…  

Listenin başlarında, önder altcoin Ethereum yer alıyor

Analist Bitcoin’den bahsetse de listenin genelinde 9 altcoin yer alıyor. Öncelikle Ethereum geliyor.  Ethereum 2.0’da mevduat mukavelesi, 30 milyar bedelini aştı. Para yatırma mukavelesi, kullanıcıların ana ağdan, proof-of-stake ağı olan Beacon Chain’e para aktarmalarına imkan tanır. Ethereum 2 mevduat kontratına giren rastgele bir ölçüde para, kısa vadede çıkamaz. EIP 1559’un yayına girmesinden bu yana, 1,44 milyon ETH yakıldı. Bu yıl tamamlanması beklenen ETH 2.0 geçiş süreci ve beraberinde gelecek özelliklerin ETH’yi deflasyonist yapması bekleniyor.

Bir sonraki proje, Uniswap (UNI) oldu. Uniswap, DeFi tokenlarının otomatik ticaretini kolaylaştırma rolüyle tanınan popüler bir merkezi olmayan ticaret protokolüdür. Uniswap, yakın bir vakitte Polygon’a (MATIC) konuşlandırıldı. Uniswap v3, 45 milyon dolarlık kilitli toplam pahaya ulaştı.

Altcoin Daily’nin listesinde Polygon (MATIC) da yer alıyor. Analiste nazaran yaklaşmakta olan “layer-2 savaşları” için proje, şu an eksiksiz bir pozisyonda. MATIC’in aslında likiditesi olduğundan bahseden analist projenin ardında büyük bir topluluk ve kurumsal dayanak olduğuna dikkat çekiyor. Tüm bunlarla bir arada 2022’nin layer-2 ve Polygon yılı olabileceğini düşünüyor.

İki altcoin ve oyun projesi dikkat çekiyor

Bahsedilen bir sonraki altcoin’ler Immutable X (IMX) ve Gods Unchained (GODS) oldu. Immutable X, Ethereum’daki NFT’ler için birinci layer-2 ölçekleme tahlili olarak kendisini konumlandırıyor. Gods Unchained, oyunculara oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini veren, oynaması fiyatsız bir taktik kart oyunudur.

Magic The Gathering: Arena’nın eski oyun yöneticisi tarafından yönetilen oyun, rekabetçi bir ortama odaklanıyor; bu, oyuncuların çok çeşitli taktiklerle çaba edebilecek desteler oluşturarak rakiplerini stratejik olarak alt etmeleri gerektiği manasına geliyor. Artık Immutable X; bu oyunu süratli, kolay, ucuz ve Ethereum Blockchain’de inançlı hale getirmek için Gods Unchained’i teminat altına aldığından işbirliği yapıyorlar.

Analist, fizikî avantaj sunan kripto paralara vurgu yapıyor

Öte yandan Tezos (XTZ), listedeki bir sonraki altcoin oluyor. Tezos, Ethereum’dan çok farklı olmayan bir formda akıllı mukavelelere dayanan bir Blockchain ağıdır. Lakin ortada büyük bir fark var: Tezos, daha gelişmiş bir altyapı sunmayı hedefliyor. Tezos, fizikî giysi avantajlarıyla birlikte Tezos’ta NFT’lerde fark yaratan büyük şeyler yapıyor. GAP, Tezos tabanlı NFT koleksiyonlarını piyasaya sürüyor. NFT’lerden kimileri sonlu sayıda fizikî kapüşonlu olacak.

Bir sonraki proje Helium (HNT). Helyum Ağı, 450.000’den fazla hotspot ile öne çıkıyor. Helium, objelerin interneti çağında 5G alternatifi olarak görüldüğü için istikrarlı bir halde büyüyor. Analiste nazaran Helium, kaliteli ve VC dayanaklı bir projedir. Helium, büsbütün fizikî ve merkezi olmayan kablosuz ağların oluşturulmasını teşvik etmek için oluşturulmuş halka açık Blockchain’dir.

EGLD ve dYdX de listede yer aldı

Elrond (EGLD) bahsedilen bir sonraki proje oldu. Elrond, sharding kullanarak son derece süratli süreç suratları sunmayı amaçlayan bir Blockchain protokolüdür. Proje kendisini fintech, DeFi ve Objelerin İnterneti’ni içeren yeni internet için bir teknoloji ekosistemi olarak tanımlıyor. Elrond ağının önde gelen kripto ödeme sağlayıcısı Utrust’ı satın aldığını duyurdu. Utrust, EGLD’yi entegre etti. Analist, bu durumda on binden fazla işletmenin dolaylı olarak EGLD’yi kabul edebileceğine dikkat çekiyor.

Son olarak; Bitcoin, Etherum, Solana üzere varlıklar için ticaret için merkezi olmayan bir borsa platformu olan dYdX (DYDX)’ten bahsediliyor. Borsa, anında çözülen ve ucuz süreçler için layer-2 Ethereum’da kullanıma sunuldu. Proje, merkeziyetizliğe epey fazla kıymet vermesiyle gündeme geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.