Kripto Haber

Mizuho Securities, Coinbase Hisselerinin İlk Yarıya Çok Çekici Geldiğini Söyledi

Salı günü yayınlanan bir analist raporunda Mizuho Securities, hisse fiyat hedefini 300$’dan 220$’a düşürerek, yenilenen “kripto çölü” belirtileriyle birlikte düşen getirilerin Coinbase’i bu yılın ilk yarısına özellikle çekici gelmediğini söyledi.

Mizuho, ​​kripto borsasının 2021 dördüncü çeyreğinde yaklaşık %60 artışla yaklaşık 525 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip olduğunu ve bu da yaklaşık 2 milyar dolar gelir anlamına geldiğini tahmin ediyor. Analistler, bunun nispeten fikir birliği ile uyumlu olduğunu yazdı.

Dan Dolev liderliğindeki analistler, ilk çeyrek için bankanın “uzlaşıya dayalı gelir beklentilerinin önemli ölçüde aşağı yönlü olduğunu” gördüğünü ve mevcut eğilimler devam ederse şirketin kazanç tahminlerinin gerisinde kalabileceğini yazdı.

Banka, “kripto uç pazarları üzerindeki baskıyı ve kalıcı alım oranı baskısını” yansıtmak için Coinbase orta vadeli tahminlerini düşürdü. ”

Daha fazla bitcoin değeri, kripto piyasası oynaklığı ve yeni gelir akışlarının başarısı, bankanın fiyat hedefi için potansiyel yukarı yönlü risklerdir. Raporda, aşağı yönlü riskler arasında fiyatlandırma sıkıştırması ve kripto para birimlerinin piyasa değerinin daraldığı ve oynaklığın düştüğü sözde bir kripto kışı tehdidi yer alıyor.

Coinbase hisseleri yaklaşık 162$ ile tüm zamanların en düşük seviyesinden işlem gördü. Pazartesi günü 54, 191 dolardan kapanmadan önce kripto pazarındaki zayıflığı izliyor. 48. Şirket, geçen Nisan ayında 250$’lık bir açılış referans fiyatıyla halka açıldı. Hisse senedi Salı günü %3’ten fazla düşüşle 185 dolardan kapattı. 63.

Daha fazlasını okuyun: Coinbase, Robinhood Ticareti Pazartesi Geri Dönmeden Önce Tüm Zamanların En Düşük Seviyesinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.