Kripto Bilgi

Morgan Stanley, Merkez Bankaları Sıkılaşmaya Bakarken Kripto Piyasalarının Zayıfladığını Söyledi

Morgan Stanley bir araştırma notunda, düşük faiz oranlarının, merkez bankası bilançolarının genişlemesinin ve hükümet teşviklerinin son iki yılda “katlanarak artan kripto para fiyat artışlarının itici gücü” olduğunu söyledi.

  • Bankanın kripto para birimi araştırma başkanı Sheena Shah, geçenlerde yayınlanan bir raporda, ABD Federal Rezervi ve diğer merkez bankalarının bilanço genişlemelerini yavaşlatmaya ve piyasaları faiz oranı artışlarına hazırlamaya çalıştıkça, kaldıraçlı kripto piyasaları artık zayıflıyor. hafta.
  • Banka, sosyal medyadaki perakende yatırımcı duyarlılığının da geçen yılın sonlarından bu yana daha az yükselişe geçtiğini ve son aşağı yönlü fiyat momentumunun da düşüş eğilimine katkıda bulunduğunu söyledi.
  • Morgan Stanley, bitcoin’in piyasa değerinin 2013’ün sonlarından beri küresel para arzının büyümesini izlediğini belirtiyor.
  • Para arzındaki yıllık değişim Şubat 2021’de zirveye ulaşırken, bitcoin’in yıllık büyüme oranı bir ay sonra, bankanın tesadüf olarak görmediği Mart ayında zirveye ulaştı.
  • Kripto para biriminin bir ödeme aracı/değer değişimi olarak kullanılması, uzun vadede değerlemesini yönlendirmesi gereken şeydir. Bununla birlikte, rapora göre, son altı ayda bitcoin ve hisse senedi piyasaları arasındaki korelasyonun kanıtladığı gibi, piyasa spekülatif risk varlıkları gibi çoğu kripto para biriminin ticaretini yapıyor.
  • Blockchain analitik firması IntoTheBlock geçen hafta bitcoin’in M1 para arzı ile korelasyonunun 0.77’ye yükseldiğini ve ikisi arasında güçlü bir istatistiksel ilişki olduğunu söyledi.

Devamını oku: 40 Bin Dolara Yakın Bitcoin Dip Durumunun Durumu Kurumlar Uzak Durduğundan Zayıf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.