Kripto Haber

Muneeb Ali’nin Trust Machines’i 150 Milyon Dolar Artırdı

Stacks’ın kurucusu Muneeb Ali ve Princeton bilgisayar bilimi profesörü J.P. Singh tarafından ortaklaşa kurulan Trust Machines, Bitcoin’i bir Web 3 platformu olarak genişletmek için 150 milyon dolar fon topladı.

  • Tura katılan yatırımcılar arasında Breyer Capital, Digital Currency Group (CoinDesk’in ana şirketi), GoldenTree, Hivemind ve Union Square Ventures yer aldı.
  • Trust Machines, Bitcoin için bir programlama katmanı olan ve Bitcoin’i yalnızca bir değer deposu değil, aynı zamanda Web 3 uygulamaları için bir platform haline getirmeyi amaçlayan Stacks’ın son başarısı üzerine inşa edecek, firma bir basın açıklamasında söyledi.
  • Ali, Trust Machines’in CEO’sudur ve daha önce CEO olduğu Stacks’ın birincil geliştiricisi Hiro’da yönetim kurulu başkanıdır.
  • Stacks, Ali ve Ryan Shea tarafından 2013 yılında Blockstack olarak kuruldu. Yığınlar, Bitcoin blok zincirine yerleşen akıllı sözleşmeleri kolaylaştıran bir ağdır.
  • “Erken kurulan temelle, Bitcoin üzerinde bir sonraki seviye uygulama ve platform teknolojisinin kilidini açmaya, hız, ölçek ve işlevsellik için platformları geliştirmeye ve Bitcoin uygulamalarını yüz milyonlarca kullanıcı için gerçeğe dönüştürmeye odaklanmanın zamanı geldi. Bu nedenle Trust Machines’i piyasaya sürdük,” dedi Ali bir basın açıklamasında.

Daha fazlasını okuyun: Bitcoin’in Programlanabilir Geleceği, Feat. Müneb Ali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.