Kripto Haber

Müzayede Platformu Otis House, Bob Ross Tablosunun İlk NFT’sini Satacak

Bob Ross tablosunun ilk değiştirilemez jetonu (NFT) yakında blok zincirine girecek ve bu mutlu bir tesadüf değil.

Abartılı bir şekilde izin verilen “The Joy of Painting” sunucusunun eseri, fiziksel koleksiyonları NFT’lere dönüştüren bir müzayede platformu olan Otis House’un lansmanını münasebetiyle Çarşamba günü NFT olarak satılan beş açılış koleksiyonundan biridir. Bob Ross NFT, Ross’un ün kazanmadan önce orduda geçirdiği süre boyunca 1971’de boyadığı bir Alaska dağ sahnesinden. İlk olarak Salı akşamı listelendi ve şu anki yüksek teklifi 0,25 ETH veya kabaca 931 dolar.

NFT’ye dönüştürülen Bob Ross resminin bir fotoğrafı (Otis Evi)

Otis House, dijital ve fiziksel koleksiyon ürünlerinin kısmi paylarını satan bir şirket olan Otis’in bir yan kuruluşudur.

Profesyonel olarak derecelendirilmiş bir LeBron James çaylak kartı, 1993 Matt Groening Simpsons koleksiyonu ve Muhteşem Mario Bros 3’ün orijinal bir kopyası, açık artırmaya çıkan diğer öğeler arasında yer alıyor ve beş açılış müzayedesinin tamamı 19 Aralık’ta sona eriyor.

Otis House, NFT’leri koleksiyoncular tarafından gönderilen ve daha sonra sahiplik kanıtı görevi gören fiziksel öğelere dayalı olarak basar. Koleksiyonların kendileri, sahipleri fiziksel eşyaların iade edilmesini talep ettiğinde NFT’leri yok eden Otis House tarafından tonozlu ve sigortalıdır.

Otis House (Otis House) tarafından satılan bazı NFT’ler

NFT’ler, OpenSea gibi halka açık NFT pazaryerlerinde alınıp satılabilir, bu da koleksiyoncuların depolarına bağlı lojistikle uğraşmak zorunda kalmadan mallarının mülkiyetini devretmelerine olanak tanır.

Hizmet, bir bankadaki bir kasa veya kilit kutusuna benzer şekilde çalışır, ancak bir blok zincirine olan bağlantısı, pratik bir kullanım durumunda NFT teknolojisinin en son örneğidir.

Dijital mülkiyeti fiziksel öğelerle birleştirme konsepti, belirli niş koleksiyon pazarlarında çekiş kazanıyor. Geçen Haziran ayında kurulan bir NFT pazarı olan Blockbar, kullanıcıların gerçek hayattaki eşdeğerlerini temsil eden değerli viski şişelerinin NFT’lerini takas etmelerine olanak tanır.

Otis’in kurucusu Michael Karnjanaprakorn bir röportajda “Gerçekten pahalı koleksiyon ürünleri söz konusu olduğunda, birçok mal sahibi, sigortalı olsalar bile onları kasalarda veya kasalarda tutmayı tercih ediyor” dedi. “Öğeyi temsil edecek bir NFT gibi bir şeye sahip olmak isteyeceğiniz fikri sadece mantıklı. Şimdi yeni olabilir, ancak daha büyük koleksiyon dünyası için standart haline geldiğini hayal edebiliyorum. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.