Alt Coin

Nam Salan Analist: Sermaye Okyanusu Bu Altcoin’e Akabilir!

Piyasanın hacim devleri Bitcoin ve Ethereum yeni yıla hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç yaptı. Benzeri düzeltmeler daha öncede deneyim edildiği için birtakım analistler “89 gün süre veriyor“. Tanınan kripto Youtube kanalı Coin Bureau analisti “Guy” ise önder altcoin projesinin nasıl sermaye okyanusunu çekebileceğini kıymetlendiriyor.

“Tüm piyasalar çamura sürüklendi”

Yeni bir görüntüde Guy, Ethereum’un 2022’nin birinci haftalarında kıymetinin %34’ünden fazlasını kaybetmesinin akabinde tahlillerini paylaştı. Analist düşüşün kripto para piyasasına özel olmadığını belirtiyor:

Şu anda ETH’nin bu yılki performansından ötürü hayal kırıklığına uğradım. Fakat, bu sadece ETH ile ilgili bir sorun değil. Tüm kripto piyasası, finansal piyasaların geri kalanıyla birlikte çamura sürüklendi.

Analist daha sonra kimi insanların Ethereum ile neden hayal kırıklığına uğradığının detaylarını inceliyor lakin kripto balinalarının ve madencilerinin ETH biriktirmeye devam ettiğini belirtiyor:

Temel bedeli fiyattan ayırabilmek kıymetlidir. ETH 2.0 çalışmaları sürdürülüyor. Beşerler ilerleme konusunda sabırsızlanıyorlar. Bu anlaşılabilir bir durum, lakin perde gerisinde ne kadar çok iş yapıldığını takdir etmek de birebir derecede değerli. Üstelik, Ethereum ağında büyük kıymetler oluşturan çok sayıda ikinci katman ölçekleme tahlili var. Yatırımcılar, balinalar ve madenciler istifleniyor. ETH daha pak bir PoS sistemine geçtiğinde, sermaye okyanusunun taşması için itici güç sağlayabilir.

Analist, rakip altcoin projelerini pahalandırıyor

Guy ayrıyeten, optimist işaretlere karşın, başarılı bir ağ birleştirmesi üzere risklerin yanı sıra makroekonomik faktörlerin de Ethereum için geçerli olduğunu ekliyor:

Risklerin olduğunu vurgulamak hiç olmadığı kadar kıymetli. Birleştirme, Ethereum’un yaşadığı en büyük yükseltmedir. Titizlikle test edildi, lakin 374 milyar dolarlık bedeli etkileyen bir yükseltme yaptığınızda, riskler inanılmaz derecede yüksek. Ayrıyeten, birleşmenin piyasa döngüsü sona ermeden evvel gerçekleşeceğine dair hiçbir garanti yok. ETH 2.0 gecikmeleri olağandır ve Fed faiz oranlarını yükseltiyor. ‘Küçülme nöbeti’ sürüyor.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Guy, tümü 2021’de çıkış yapan birkaç Ethereum rakibini tartışarak sonlandırıyor:

Avalanche, Solana, Fantom, Terra ve Cardano üzere inanılmaz derecede güçlü birinci katman Blockchain’lerin tehdidine kayıtsız kalamayız. Hepsi ETH pastasından bir kesim istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.