Bitcoin

Nam Salan Bitcoin Analisti: Bu Altcoin’ler Dolandırıcılık!

Finans programı Keizer Report’un isabetli Bitcoin iddialarıyla nam salan sunucusu Max Keiser, Bitcoin’i met ettiği açıklamalarında altcoin piyasasını sert eleştirdi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

“Bitcoin para ünitesi olabilmek için her şeye sahip”

Nam salan Bitcoin analisti Max Keiser, altcoin piyasası ve bilhassa Ethereum için “tamamen dolandırıcılık” ve “sonunda sıfır olacaklar” dedi. Yakın tarihli açıklamalarında Keizer, Bitcoin ve tüm altcoin’lerin tabiatı gereği sürdürülebilir olmadığını ima etti. Analiste nazaran Bitcoin’in yapabildikleri bir varlığın para olabilmesi için tüm şartları karşılıyor

Kıtlık, kırılganlık, merkezsizlik ve pump dalgalarına giderek daha sağlam hale gelmesi.

Başka yandan analist, Compound (COMP), Aave (AAVE), Algorand (ALGO), Avalanche (AVAX) ve The Graph (GRT) üzere DeFi altcoin projeleri hakkında hayli sert açıklamalarda bulundu:

Beşerler her gün altcoin’lerin yalnızca dolandırıcılık olduğu gerçeğine uyanıyor. Altcoin’ler düpedüz dolandırıcılık. Tam bir aldatmaca. Bu DeFi projeleri rutin olarak patlıyor, beşerler daima havaya uçuyor. Bu protokoller tüm düzenlemelerin dışında kalan gri bir alanda yaşıyor.

Keizer, Bitcoin’in insanoğlunun şimdiye kadar karşılaştığı sağlam para için en uygun tahlil olduğunu da tabir etti:

Bitcoin, insanların yüz binlerce yıldır sahip olduğu bir sorunu çözüyor ve bu, paha için uzay ve vakit içinde alışveriş yapma muhtaçlığı. Ve böylelikle, vakit içinde kıymet alışverişi için mükemmel olan altınınız var, lakin çok uzayda bunu yapmak berbat. Öbür bir deyişle altını taşımak güç yani şayet bir milyar dolarlık altını havaalanına taşımak istiyorsanız bu pratik değil. Fiat para üniteleri, uzayda taşıyabilirsiniz, mesela bavullarla yüz dolarlık banknotlar var ancak vakitle şişerek yok oluyor. Bitcoin ile onu uzayda ve vakitte taşıyabilirsiniz.

Son olarak Keizer, Bitcoin’in şu anki benimsenme durumunu internetin birinci günlerine benzetti ve Bitcoin’in kullanımı “her yerde olacak” dedi. Ayrıyeten, son vakitlerde elindeki tüm altınları Bitcoin lehine sattığını ekledi:

Yıllar boyunca, Bitcoin ve altın ortasındaki bu tartışmayı yaptık ve her yıl, Bitcoin’in durumu altından daha üstün. Bu öykü daha da güçleniyor. Bu nedenle, altının kimi aksilikleri daha besbelli ve daha rahatsız edici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.