Kripto Bilgi

NEAR Token, UST Entegrasyonundan Sonra %20’nin Üzerinde Atladı

Yakın (NEAR) Tokenleri %23 artışla 10$’a yükseldi. 80 Çarşamba günü, merkezi olmayan ödeme ağı Terra ile entegrasyonun ardından Salı gecesi geliştiriciler tarafından duyuruldu.

Terra’nın UST jetonları – değeri ABD doları ile bire bir bazda algoritmik olarak sabitlenen stabilcoinler – geliştiriciler duyuruda, artık yüksek hızlı Near ağında desteklendiğini söyledi.

NEAR 8 dolardan işlem gördü. 6 Salı gecesi duyurudan önce. Jetonlar 8 $ gibi dar bir aralıkta işlem gördü. 5 ve 9 dolar. CoinGecko’dan alınan ticaret verilerine göre, Çarşamba sabahı ikinci direnç seviyesini kırmadan önce 5.

Terra sabit paralarını Near’a Getirmek

Near’da UST yayınlama, Terra ile merkezi olmayan finans (DeFi) araçları NearPad ve Rose arasındaki ortaklığın bir sonucudur. Geliştiriciler, hareketin, varlıkları Ethereum ve Near arasında hareket ettiren bir köprü olan hem NEAR hem de Aurora’daki yeni ekosistemlere UST’nin büyümesini kolaylaştıracağını söylüyor.

DeFi protokolleri, kullanıcılara borç verme, ödünç alma ve ticaret gibi finansal hizmetler sağlamak için aracılar yerine akıllı sözleşmelere dayanır.

Terra’nın büyüyen bir kullanıcı tabanı vardır ve diğer blok zincirlerine genişleme, hem blok zinciri hem de ihraç edilmiş varlıkları için daha fazla kullanım senaryosu oluşturmaya yardımcı olur. Salı günü, Terra dünyanın en büyük ikinci DeFi ekosistemi oldu ve bildirildiği gibi çeşitli ürün ve hizmetlerde 18 milyar doların üzerinde değere sahip.

NearPad ve Rose, kullanıcılara UST likiditesini protokollere yatırmaları için teşvik edilmiş fırsatlar sunacak ve daha sonra daha geniş NEAR topluluğu tarafından erişilebilecek. NearPad, Yakın tabanlı bir merkezi olmayan borsa ve piyasa yapıcı iken Rose, Aurora tabanlı bir stabilcoin ve sarılmış varlık takas ürünüdür.

Near kurucu ortağı Illia Polosukhin yaptığı açıklamada, “UST gibi stabil coin’ler, değer depolamak ve istikrarlı bir hesap birimi kullanması gereken uygulamalarla etkileşim kurmak için basit bir arayüz sağlıyor” dedi.

“NEAR ve Terra ekosistemlerini Allbridge aracılığıyla bağlamak, Rose ve NearPad gibi uygulamaların her iki topluluğa da stabilcoin kullanmanın yeni yollarını sunmasına olanak tanıyor” diye ekledi Polosukhin.

Ayrı bir gelişmede, UST, Salı günü dolaşımda 9 milyar doların üzerinde madeni parayla dünyanın en büyük merkezi olmayan sabit parası oldu. Artık CoinMarketCap’e göre Ethereum, Terra, Binance Smart Chain ve Secret ağında destekleniyor.

Terra’nın LUNA jetonları, son birkaç ayda en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı. 41 dolar seviyesinden yaklaşık bir ay süren yükselişin ardından Çarşamba sabahı %12 artışla 95 doların üzerine çıktı. Ağın piyasa değeri 35 milyar dolar ve metriği kullanan dünyanın en büyük dokuzuncu blok zinciri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.