Kripto Haber

‘NFT All Stars’ ile İki Kripto Arka Gazisi Sohbeti Daha İleriye Taşıdı

Bugün CoinDesk, kripto dünyasının en etkili sanatçı ve düşünürlerinden bazılarını öne çıkaran yeni bir animasyon dizisi ve podcast olan “NFT All Stars”ı piyasaya sürüyor. Geliştirici ve girişimci Marguerite deCourcelle (Coin Artist olarak da bilinir) ve dijital arka uzayın gelişimini yıllarını “Artnome” blogunda anlatan Jason Bailey’in ev sahipliğinde düzenlenen “NFT All Stars”, bütünsel bir yaklaşım sergiliyor. her geçen gün büyüyen ve değişen bir endüstri.

CoinDesk’in yeni animasyon dizisi NFT All-Stars, 1 Şubat Salı günü saat 16:00’da başlıyor. ET. Haftalık olarak Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn, Twitch, Theta.TV ve CoinDesk.com’da izleyin.

Hiçbiri tam olarak yazılmamış. Roc-A-Fella Records’tan Dame Dash, sanatçı FEWOCiOUS ve DJ Deadmau5 gibi isimlerle yapılan sohbetler canlı ve akıcı, eğlendirmek kadar eğlendirmek amaçlı. DeCourcelle ve Bailey’nin blok zincirindeki geçmişleri tarafından bilgilendirilir – bir heves ve gerçek bir hareket arasındaki farkı bilecek kadar bu konuyla ilgilendiler.

Her ikisi de aynı zamanda yatırımcıdır: deCourcelle’nin şirketi Blockade Games, NFT’ler üzerine kurulu bulmacalar ve oyunlar geliştirir. Bailey’s, bu belirteçleri “keşfetmek, korumak ve paylaşmak için yeni nesil çözümler oluşturmaya” adanmış çok amaçlı bir NFT şirketi olan ClubNFT’dir.

Diğer “NFT All Stars” panelistleri arasında Death Cab for Cutie, Madonna ve Britney Spears gibi isimlerle çalışmış bir besteci ve aranjör olan BT; teknoloji şirketi Highstreet’in kurucu ortağı Jenny Guo; ve Twobadour olarak da bilinen Anand Venkateswaran, geçen yıl Christie’s’de bir Beeple NFT için 69 milyon dolar ödeyen firmanın resmi “kahyası”.

Şovun iki yardımcı sunucusuyla, netlik için düzenlenmiş ve özetlenmiş konuşmamız aşağıdadır.

Gösteri nasıl bir araya geldi?

Jason Bailey: Hiçbir zaman yazılı bir şey olmadı. Aslında, Adam’ın [şovun yapımcısı Levine] “Bunun sıradan bir sohbet gibi hissetmesini istiyorum” dediği bir anti-senaryo gibiydi. Aşırı teknik konuşamayacağımız bir hedef kitlemiz olduğunu biliyorduk ki bu zor, çünkü bence hem Marguerite hem de ben farklı şekillerde inekleriz. NFT’ler için yeni olduğunu varsaymamız gereken bir kitle.

Devamını oku: NFT’lerden Pasif Gelir Kazanmanın 5 Yolu

Dünyanın gerçekten NFT’lere kapılarını açtığı bu bölümleri kaydederken. Ve bu büyümenin bir parçası olarak, birçok ünlünün, müzisyenin, komedyenin ve röportaj yapabildiğimiz her türden farklı insanın dikkatini çekti. Bizim işimiz gerçekten onların bu deneyimin onlar için nasıl bir şey olduğu hakkında konuşmalarını sağlamak ve bir nevi sohbeti kolaylaştırmak ve bakış açımızı paylaşmaktı.

Marguerite deCourcelle: Bir araya gelme ve bu inanılmaz insanlar hakkında gerçek zamanlı olarak öğrenme sürecinden gerçekten keyif aldım ve keşfetmekten heyecan duydukları şeyleri, neyi dört gözle beklediklerini, kendilerini NFT alanında nerede bulduklarını – pek çok sadece JPEG’leri çevirmek için değil, çok otantik heyecan yerlerinden geliyorlar.

Neden animasyon?

MdC: Bu şekilde izleme deneyimi, gerçekten de metaverse hissine sahip. Bu alternatif bir gerçeklik. Aslında bana o eski okul MTV şovlarından birini hatırlatıyor, gerçek bir karakter duygusu var. Yaratıcılıkla dolu ve bu yüzden çok düşünceli ve renkli olmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

JB: Ali’yi [Powell, şovun yapımcılarından biri] hatırlıyorum, bir tür ilham kaynağı olarak bazen “Space Ghost Coast to Coast” ile karşılaştırdı. Bazen bu konuşmalar arka, blockchain veya kültür hakkında aşırı ciddi olabiliyor. Ve bence bu her şeye biraz hafiflik katıyor. NFT’ler hakkında biraz gülemezseniz, yanlış bir dönüş yaptınız. Özellikle arka uzayda, benim gibi en ateşli koleksiyonerler ve savunucular bile… Bunun da biraz absürt olduğunu biliyoruz. Mesela ücretsiz olarak görebileceğiniz JPEG’leri satın alıyorsunuz. Ve bundan daha fazlası olduğunu biliyorum, ama tüm bunlar hakkında sahip olmanız gereken bir mizah ve gamsızlık unsuru var.

“Ücretsiz olarak görebileceğiniz JPEG’lerden” bahsediyorsunuz – NFT şüpheciliğine yaklaşımınız nedir?

JB: Sanırım şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesini görüyoruz. Aslında bundan, insanların birbirlerini satanist olmakla suçlamaya başladığı 80’lerdeki Satanik Panik gibi, insanların NFT’ler etrafında yaşadıkları ahlaki bir panik olarak bahsediyorum. Ya da Reefer Madness gibi. Şu anda NFT’ler hakkında bu mantıksız, aşırı büyük endişe var. Eleştiriye açığım ve alanın ilerlemesi için eleştiriye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum, ancak bence her zamankinden daha fazla eleştiri görüyoruz.

Bu [bölümleri] ilk kaydettiğimiz sırada, sanırım hala dünyanın balayı döneminde bu şeylerin ne olduğunu anlamaya biraz daha fazla gidiyorduk. Hafif tuttuk ve kasıtlı olarak hafif olması gerekiyordu.

MdC: Bitcoin alanından da gelirsek, bu tam bir zıtlık – bir kriptograf olmasaydım, bazı şeyler hakkında gerçekten konuşamayacağımı hissettim. Ve bir yaratıcı olarak, ‘Bu gerçekten teknoloji merkezli, tamamen erkek egemen ve bazen düşmanca alana nasıl katılabilirim?’ gibi olmak için çok zaman harcadım.

Daha fazlasını okuyun: İlk NFT’nizi Basmak: Yeni Başlayanlar İçin Bir NFT Oluşturma Kılavuzu

İlk Ethereum konferanslarına gittiğimde, bu topluluğun kapsayıcılık için gösterdiği çabaya biraz şaşırdım. Daha önce kapsayıcılık için bu düzeyde bir bağlılık görmemiştim. Ve etrafınızda ne kadar çok bakış açısına ve sese sahip olursanız, o kadar çok kültür yaratabileceğiniz doğrudur.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık açısından şu anda alanın yönü sizi cesaretlendiriyor mu?

MdC: NFT alanının bir kimlik krizinden geçtiğini hissediyorum ve olan pek çok şeye katılmıyorum. Gerçekten zevk almıyorum – ve bunu anlamam biraz zaman aldı – ama parti kültüründen aşırı derecede zevk almıyorum, gerçek bir amaç veya niyet olmadan. Sadece para veya NFT sergileyen insanlar.

Bu VIP partilere girdiğinizde ve herkesin bir kripto-influencer’ı olduğu zaman, ve daha sonra birçoğuyla arka kanallardasınız ve herkes çantasını ya da projelerini pompalıyor. Bu gerçekten skeezy hissi veriyor.

Ve tepedeki bazı insanlar için eğlenceli olsa da, her yerdeki tepkiye bakın. Tamamen eğitimli olmayan veya NFT’lerle gerçekten arkadaşça bir şekilde tanıştırılmamış ana akım insanlara bakarsanız, bu delicesine kutuplaştırıcıdır. Ve bunun nedeni, özel olan bu kültürü inşa etmemizdir.

Gerçek sanatçılar – arka ve anlamlı deneyimler yaratmak istedikleri bir yolu seçmiş insanlar – etkileyici sanat eserleri yaratma fırsat ve özgürlüklerine karşı, koleksiyonerlerin devlerini alıp onları daha zengin hale getirmeye öncelik vermeyecekler. Rothko’yu düşündüğümde, [onu] düşünmüyorum çünkü en çok satan sanat eserlerine sahipti. Çünkü arka uzaya meydan okumasını sevdim.

Evet, bazen bu şeyler el ele gider. Ama gerçek şu ki, burada sanat eserini gerçekten takdir eden insanlarımız yok. İçinde yerlerini bulmaya çalışan bir spekülatör ve sanatçı kültürümüz var. Ve gerçekten harika hırsları olan pek çok insan için dostça değil. Ve sadece zaman alacak.

“NFT All-Stars” prömiyeri 1 Şubat Salı saat 16:00’da. ET.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.