Alt Coin

NFT Coin Dolandırıcılığı: Atakta Milyonlar Çalındı!

Bir bilgisayar korsanı, bariz bir kimlik avı dolandırıcılığı yoluyla yaklaşık 593 ETH kıymetinde 16 NFT çaldı. NFT coin ve projelerine yönelik son akınlar, Aralık ayının birinci haftalarından bu yana sıklaşıyor ve sahipleri düzinelerce ETH’ye ulaşan ziyanlarını paylaşıyor. İşte en son atağın ayrıntıları…

Kimlik avı hücumuyla hedeflenen NFT koleksiyoneri 

New York merkezli bir sanat küratörü ve NFT koleksiyoncusu Toddkramer.eth, Twitter’dan yaptığı açıklamada, ödüllü token’lerinden 16’sının bugün bir kimlik avı hücumuyla çalındığını bildirdi. Koleksiyoncu, gerçek bir NFT dApp kılığında bir kimlik avı kontratına tıkladıktan ve kontrata onun ismine token harcaması için yetki verdikten sonra taarruza uğradı. Bilgisayar korsanı OpenSea’de birkaç çalıntı NFT’yi muvaffakiyetle satarken, öbürleri Kramer’in talebi üzerine platform tarafından donduruldu ve kendisine iade edilebilir.

  • Toplamda, sekizi Bored Ape Yacht Club NFT, yedi Mutant Ape Yacht Club NFT ve bir CloneX NFT dahil olmak üzere cüzdanından üç farklı koleksiyondan 16 NFT alındı. Taban fiyatlarına dayanarak Crypto Briefing, çalınan varlıkların bedelinin yaklaşık 593 ETH yahut kabaca 2,2 milyon dolar olduğunu varsayım ediyor.

Bu ay NFT coin koleksiyoncularına yönelik bir dizi taarruz oldu

Geçen hafta, AhChooo’dan bir kullanıcı, Mutant Ape ve Cool Cat olmak üzere iki NFT’den dolandırıldığını bildirdi. Akabinde Pazar günü, öbür bir NFT yatırımcısı olan bergpay.eth, Twitter’da birisinin cüzdanlarından mevcut taban fiyatlarla toplam pahası 1,3 ETH olan 5 Jungle Freaks NFT’sini aktardığını paylaştı. Aralık ayında, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyoncularının maliyetli yanılgılar yaptığı diğer durumlar da vardı. Bir NFT sahibi, 300.000 dolarlık Bored Ape NFT’yi yalnızca 3.000 dolara satma yanlışına düştü. Öbür bir NFT sahibi de, ezkaza Bored Ape’yi bilmediği bir türev projeye devretti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.