Kripto Haber

NFT Küratörlük Sitesi JPG 3 Dolarla Yayınlanıyor. Tohum Finansmanında 8 Milyon

Karşılaştırılamayan belirteçlerin (NFT’ler) arkasındaki teknoloji kazançları artırmaya devam ederken, JPG, Jürili Protokol Galerileri’nin kısaltması ve popüler görüntü dosyası türüne bir selam, NFT kültürünü göz önünde bulundurarak altyapı oluşturuyor.

Kullanıcıların kendi NFT galerilerini ve müzelerini küratörlüğünü yapmalarına izin veren protokol 3 dolar topladı. Electric Capital ve IDEO CoLab Ventures tarafından yönetilen bir finansman turunda 8 milyon.

JPG’nin misyonu, fine arka dünyasıyla eşit düzeyde küratöryel deneyimler sunan “NFT’ler için daha fazla keşif ve bağlam” sağlamaktır.

JPG kurucu ortağı Sam Spike bir röportajda CoinDesk’e “Hedefimiz sanat eserlerinden daha büyük” dedi. “Mevcut galerilerle ilişkiler kurmak önemli olsa da, NFT’lerin kültürel önemi hakkındaki tezimiz oyun varlıklarına, tokenize edilmiş literatüre veya koleksiyonlara, Maymunlar, Kediler, ne olursa olsun. ”

Platform, Aralık ayında Miami’de Arka Basel Şenlik’te lansmanı yapılan üretken arka vitrin “The Digital” de dahil olmak üzere, geçtiğimiz aylarda bir dizi başarılı gösteriden sorumlu oldu.

Dijital arka trendinin uzun ömürlülüğüne dair pek çok şüphe var, ancak geçen yıl üzerindeki etkisi inkar edilemez. Financial Times’ın verilerine göre 2021’de yaklaşık 41 milyar dolarlık Ethereum tabanlı NFT satıldı, geleneksel arka pazarının toplam değerinin ise sadece 50 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Daha fazlasını okuyun: NFT Marketplace OpenSea 13 $ değerinde. 300 Milyon Dolarlık Finansman Turunda 3 Milyar

NFT’leri görüntülemek için galeriler ve diğer ortamlar, endüstrinin uzun vadeli sağlığını korumak için sonraki sezgisel adımlar ve insanların dijital şıklıklarını sergilemeleri için bir yol.

JPG ayrıca, daha önce diğer projeler arasında merkezi olmayan hesaplama uygulaması Golem için çalışan bir kripto emektarı olan María Paula Fernández ve daha önce YAM Finance için çalışan Trent Elmore tarafından ortaklaşa kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.