Kripto Haber

NFT Marketplace OpenSea, DeFi Cüzdan Firması Dharma Labs’ı Satın Aldı

Şirketin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Fungible olmayan token (NFT) pazarı OpenSea, kripto cüzdan firması Dharma Labs’ın satın alındığını doğruladı.

İlk olarak 4 Ocak’ta Axios tarafından yapılan çalışmalarda bildirilen satın alma, OpenSea’nin 13$ almasından sadece haftalar sonra gerçekleşti. En son finansman turundan 3 milyar değerleme.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Dharma’nın kurucu ortağı Nadav Hollander, OpenSea’nin en yeni baş teknoloji sorumlusu olacak. Kurucu ortak Alex Atallah daha önce CTO rolündeydi.

“Devin [Finzer], Alex ve tüm OpenSea ekibi, NFT değişimi için orijinal fikirlerini bugün olduğu yere getirerek son dört yılda inanılmaz bir azim ve cesaret gösterdiler,” dedi Hollander. “Kullanıcılarının beklediği ve hak ettiği güvenilirlik, performans ve çalışma süresi karşılaştırmalarını karşılamak için OpenSea’nin teknolojisini ölçeklendirmeye odaklanmaktan heyecan duyuyorum. ”

Tıpkı Dharma gibi, OpenSea da Ethereum ana ağında ve Polygon’un Matic ağında varlıklara hizmet ediyor ve belki de firmanın neden satın almaya uygun olduğunu açıklıyor.

Dharma, o yıl daha sonra stabilcoin tasarruf hesaplarına geçmeden önce 2019’da bir kripto kredisi başlangıcı olarak piyasaya sürüldü. Daha yakın zamanlarda, kendisini merkezi olmayan finans dünyasına ana akım dostu bir ağ geçidi olarak konumlandırdı.

Devamını oku: Dharma, ‘DeFi’nin Robinhood’u Olmak için Teklife Uniswap Trading’i Ekliyor

Bununla birlikte, “DeFi’nin Robinhood’u” olma vizyonu artık sona eriyor. Hollander, uygulamanın birkaç hafta içinde kullanımdan kaldırılacağını söyledi.

2017’de NFT’ler için bir eBay olarak piyasaya sürülen OpenSea, Ocak ayından itibaren şimdiden rekor satış hacmi gördü ve 3 dolarını kırma hızında. 4 milyar aylık en yüksek seviye Ağustos’ta belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.