Alt Coin

NFT Patlaması Yaşanıyor: Bu 5’i Kapış Kapış Gidiyor!

Geçtiğimiz birkaç yıldaki kripto para patlaması, Non Fungible Token’ler (NFT) olarak bilinen dijital koleksiyonlar üzere yeni bir piyasanın rekor düzeylere çıkmasına yardımcı oldu. Aslında 2021, sanatkarlar, yatırımcılar ve teşebbüsçüler gelişmekte olan Web3 alanına inerken toplam satış hacmi 14 milyar doları aşan NFT’ler için bir atılım yılıydı. NFT satışları geçen hafta 555 milyon dolara ulaştı. Bunlar ise en çok satan 5 dijital koleksiyondu.

En çok satılan NFT koleksiyonları

NFT’ler, eşsiz, yeri doldurulamaz, kullanıcıların çevrimiçi olarak satın alıp sattığı çoğunlukla dijital öğelerdir. NFT’ler, kripto para ünitelerine benzeri biçimde dijital bir mülkiyet kaydını tutmak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, birinci olarak, Blockchain olan Ethereum’da piyasaya sürüldüler ve birden fazla NFT hala sadece Ethereum (ETH) kullanılarak satın alınabiliyor.

FLUF World

FLUF’ler, en az üç derece ayırma ile büsbütün eşsiz olacak formda 14 kategoride 270 özellikten programlı olarak oluşturuldu. Bu tıpkı vakitte onların tabirini, dansını, sahnesini ve sinema müziğini de farklı kılıyor. FLUF’ler, Ethereum Blockchain’de ERC721 token’leri olarak saklanıyor.

CyberKongz

CyberKongz, online tecrübeleriniz için eşsiz ve rastgele oluşturulmuş 2D/3D NFT Toplumsal Avatarlar. Kimileri olağan görünüyor. Kimileri tuhaf görünüyor. Kimileri çok havalı! Tahminen kimileri tanıdık bile gelebilir.

The Sandbox

Sandbox, kullanıcıların LAND’lerine sahip oldukları ve yaratıcı sihirlerine mesken sahipliği yaptıkları, topluluk odaklı bir UGC-voxel platformu.

CryptoSkulls

CryptoSkull’lar, Ethereum Blockchain’de depolanan 10.000 tahsil edilebilir ERC-721 NFT. Her CryptoSkull karakteri eşsiz bir piksel resmidir.

Bored Ape Yacht Club (BAYC)

BAYC, Ethereum Blockchain’de yaşayan eşsiz dijital koleksiyon olan 10.000 Bored Ape NFT koleksiyonu. Bored Ape’iniz, Yacht Club üyelik kartınız olarak ikiye katlanıyor ve yalnızca üyelere özel avantajlara erişim sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.