Alt Coin

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gereken Haberler!

2022’nin birinci ayının son haftasına yaklaşırken çalkantılı bir vakitlerden geçiyoruz. NFT’ler bu yıla güçlü bir başlangıç yaptı. Geniş pazar satışları gördü. Sayısız gelişmenin olduğu NFT alemini takip etmek epeyce güç. Bu yüzden Kriptokoin.com olarak NFT’lerin olağanüstü dünyasında seyahat edip, kıymetli gelişmeleri, NFT’leri dikkatinize sunuyoruz.

Bu haftanın NFT haberleri

Meta (Facebook) NFT Marketplace’i başlatacak. Bu hafta ortaya çıkan raporlara nazaran, Meta ve Instagram yakında NFT’leri profil fotoğrafları olarak entegre etmek istiyor ve görünüşe nazaran bir NFT pazarı için de çalışıyorlar. NFT’lerdeki birinci büyük itici gücü olsa da, Facebook kripto ve blockchain teknolojisindeki birinci uğraşlarından çok uzak. Şirket daha evvel, stablecoin projesi Libra’dan (o vakitten beri Diem olarak tekrar adlandırıldı) artık kurulan kripto cüzdanı Novi’ye kadar çeşitli hayal kırıklıkları ve fiyaskolar yaşadı.

Vakit Çizelgesindeki NFT’ler: Twitter Hexagons yayına başlıyor. “Mavi kuş” uygulaması bu hafta profil fotoğrafları için NFT entegrasyonunu birinci kere başlattığından, Meta ve Instagram, NFT kelam konusu olduğunda Twitter’ın ayak izlerini büyük ölçüde takip ediyor. iOS kullanıcıları, NFT sahipliklerini doğrulamak için bir cüzdan bağlayabilir ve profil fotoğraflarını hexagon hale getirebilir. Hareket, çabucak NFT’nin uygulanabilirliği konusunda daha kuşkucu olanlardan birtakım âlâ dönüşler aldı. Kullanıma sunma, Twitter’ın daha geniş “Twitter Blue” özelliğinin bir uzantısının kesimi.

Coinbase, NFT marketplace Onboarding için MasterCard ile ortak oldu. Coinbase’in NFT pazarı, piyasaya sürülecek olan bulmacanın daha fazla modülünü ortaya çıkarmaya devam ederken beklenti artmaya devam ediyor. OpenSea, son haftalarda kesintilerle boğuştu ve rakip platform LookRare, piyasaya çıkışının birinci evrelerinde değerli bir ivme yakaladı. Bu hafta Coinbase, yeni NFT tüketicileri için finansal işe alım sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için MasterCard ile yeni bir iştirak duyurdu. Bu, kullanıcıların NFT’ler için direkt kredi / banka kartlarıyla ödeme yapma imkanına sahip olmasına yol açacaktır.

Walmart: NFT’ler ve Özel Kripto? Muhtemelen bu hafta NFT’lerdeki en büyük öykülerden biri haftanın başında geldi ve hafta sona erdiğinde karışıklığın içinde biraz kaybolmuş üzere görünüyordu. Geçen yılın sonlarında, şirketin ödemeler için kripto para ünitesini kabul etmeye başlayacağına dair söylentileri kapattıktan sonra, önde gelen perakende canavarı, bu hafta markanın NFT’lere ve kendi kripto para ünitesine girişini gösteren patent müracaatları ile kripto manşetlerine geri döndü.

Nirvana NFT’leri gündemde

Nirvana NFT’leri. Nirvana hayranları, Kurt Cobain’in doğum gününde piyasaya çıkacak sonlu sayıdaki bir sürümle, tarihi kümenin birinci NFT’sini önümüzdeki ay toplayabilecekler. NFT’ler, kümenin etrafında daha evvel hiç görülmemiş fotoğraflar ve sanat yapıtları içerecek. Pop Legendz tarafından barındırılan NFT’leri Rarible’da aslında görebilirsiniz. Kümenin ender fotoğraflarına sahip Nirvana NFT’leri önümüzdeki ay açık artırmaya çıkarılacak. Müzayede, müzik sanayisi ile ilgili NFT’leri darp eden bir teşebbüs olan Pop Legendz tarafından organize ediliyor. Her imgenin fiyatı GIF’ler için 1 ETH ve 67 ETH’den başlıyor.

Hermes NFT sanatkarına dava açıyor. NFT alanına girerken NFT’ler için bir dizi farklı dizayncı markasından bahsettik. Bununla birlikte, görünüşe nazaran bu alana girmeyen bir dizayncı markasının en düzgün örneği olarak isimlendirdiğimiz marka Hermes’tir. Marka daha evvel NFT dizayncısı Mason Rothschild’e karşı büyük bir hoşnutsuzluk göstermişti ve artık Hermes bunu üstleniyor ve California merkezli dijital sanatkara dava açtı. Rothschild, Hermes’in Birkin çantalarından ilham alan sanat yapıtlarıyla kıymetli bir çekiş kazanan bir NFT koleksiyonu olan ‘MetaBirkins’in yaratıcısı. Bu haftaki haberlere nazaran marka, New York’un Güney Bölgesi’nde Mason Rothschild’e ticari marka ihlali ve ticari markayı sulandırma nedeniyle dava açtı.

NBA Top Shot NFT satışları, son bir ayda %72 oranında arttı. Kripto piyasasındaki krize karşın, NFT’ler kıymetli ölçülerde para kazanmaya devam ediyor. Örneğin önde gelen NFT pazarı OpenSea, içinde bulunduğumuz ayda 3.5 milyar dolarlık satışla rekor kırdı. Bored Apes, Meebits ve World of Women NFT dünyasında en çok ilgi gören koleksiyonlar ortasında. NBA Top Shot, yaklaşık bir yıl evvel NFT bölümünde geniş çapta ilgi gördü. Son vakitlerde NBA Top Shot’a azalan ilgi şimdilerde NBA yıldızı Kevin Durant sayesinde tekrar hareketlenmiş durumda. NBA Top Shot ünlü yıldızın yer aldığı yeni bir reklam kampanyası başlattı. Bu kapsamda Top Shot paketi satın alanlara fiyatsız bir Durant NFT’leri sunulacağı açıklandı.

UFC, yeni NFT koleksiyonunun lansmanını duyurmak için Dapper Labs ile ortak oldu. UFC, Dapper Labs ile ortaklaşa yeni NFT koleksiyonu “UFC Strike” için lansman tarihini duyurdu. Bugün UFC, resmi web sitesindeki bir yayında, yaklaşmakta olan NFT koleksiyonları “UFC Strike”ın 23 Ocak’ta piyasaya sürüleceğini duyurdu. Koleksiyon, her biri değiştirilemez tokenler biçiminde UFC’den üç anı içeren 100 binlik bir paketle başlayacak. Bu “an”lar, birden fazla kamera açısı, yorum ve kalabalığın yansısı ile birlikte tanınan dövüşçülerin dövüş sahnesinin kısa bir görüntüsünü içerecek.

Hayranlar artık 50 USD’den bir paket satın alma bahtı elde etmek için resmi UFC Strike web sitesindeki sıraya katılabilir. Web sitesi ayrıyeten hayranların bağlanabileceği, anlarını satın alabileceği ve satabileceği bir P2P pazar yeri içeriyor. Paketlerin ikinci çeşidi 31 Ocak’ta gelecek. Şirket ayrıyeten önümüzdeki aylarda UFC aktiflik takvimiyle yakından uyumlu birtakım ek sürümler olacağını söyledi. Bu, UFC’nin blockchain ve kripto dünyasıyla birinci müsabakası değil. Geçen yıl kuruluş, crypto.com ile 175 milyon dolar bedelinde bir sponsorluk mutabakatı imzaladı. Ayrıyeten Dapper Labs, taraftarların NFT’lerini getirmek için bir spor tertibiyle birinci kere iştirak kurmuyor. Ünlü NBA Top Shot takas edilemez token koleksiyonunun arkasındalar ve ayrıyeten NFL ile iştirak kurdular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.