Alt Coin

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Kaçırmamanız Gereken Haberler!

Görünüşe nazaran kriptoda haftanın teması “yükselenler ve düşenler” oldu ve NFT’ler de bir istisna değildi. 2022’nin ikinci tam haftasına başlarken, NFT görünümünde gözden geçirilecek çok sayıda hareket vardı. Sayısız gelişmenin olduğu NFT alemini takip etmek epey güç. Bu yüzden Kriptokoin.com olarak NFT’lerin kusursuz dünyasında seyahat edip, kıymetli gelişmeleri, NFT’leri dikkatinize sunuyoruz. Artık ayrıntılar…

Haftanın NFT haberleri

OpenSea hacimleri yıla başlarken patladı. En büyük kripto para tokenlerinden kimileri 2022’ye kuvvetli bir başlangıç ​​yapmış olsa da, OpenSea’nin hacmi biraz olsun yavaşlamadı. Aslında, Dune Analytics’e nazaran, bu yıl OpenSea’de her gün (ETH cinsinden) günlük hacimler, 2021’in 4. çeyreğindeki rastgele bir günden daha fazla oldu. NFT’ler bu yıl başında OpenSea‘de tam manasıyla patlama yaşıyor. Hacim, OpenSea ve MetaMask üzere büyük araçlarda merkezileşme telaşı etrafında artan tartışmalara karşın geliyor.

BAYC tartışması… Bored Ape Yacht Club (BAYC) ilhamının kökleri nereden kaynaklanıyor? Konseptin kreatörünün (Yuga Labs) dayandığı çağrışımlar nelerdir? Bu sorular haftalardır devam edegelen Bored Ape Yacht Club tartışmasında bu haftada öne çıkan sorular oldu.

CES’ten: Samsung, 2022 TV’lere NFT takviyesi ekleyecek. CES, tarihi olarak, her yıl büyük haberlere, yeni duyurulara ve çılgın konsept şovlarına mesken sahipliği yapan en büyük klasik teknoloji konferanslarından biri olarak görülüyor. Bu yıl, şovun NFT yıldızı, 2022 akıllı TV’lerinde NFT entegrasyonunu açıklayan Samsung‘du.

GameStop NFT’leri yolda. RadioShack, yeni bir DeFi aracı olarak tekrar markalaşırken ve göğüs payı AMC, öteki bir eski teknoloji ve cümbüş markası, kriptoda çok sayıda manşet buldu. Teknoloji ve cümbüş markası GameStop, NFT alanına giriyor. Bu haftaki haberlere nazaran GameStop, bu yıl NFT pazarını tanıtmak için 20+ kişilik bir grup kurdu.

Nas, NFT alanına giren en son Hip-Hop sanatkarı oldu. Hip-hop ve elektronik müzik, çoğunlukla NFT’ler kelam konusu olduğunda hakikaten önde gelen cinsler olmuştur. Eminem‘in (yakın vakitte kendi Bored Ape’ini satın alan) ve Jay-Z’nin (kendisi bir CryptoPunk sahibi) geçen yıl kripto işine girdiğini gördük ve artık efsanevi hip-hop sanatkarı Nas, alana giren en son sanatçı oldu. Nas, mevcut iki NFT ve üç telif hakkı teklifi aracılığıyla iki kesim için telif fiyatı sunmak için 3LAU’nun Royal platformuyla ortak olacak. Nas, platformda telif haklarını birinci satan kişi olacak.

K-Pop kümesi BTS, düşük taraftar karşılığına karşın NFT yayınlıyor. BTS, k-pop’taki en büyük isimlerden biri ve 2022’ye hayran kitlesine sahip yeni bir NFT duyurusu ile başlıyor. Hayranların sürdürülebilirlikle ilgili temel tasalarını lisana getiren BTS, üzgün hayranlara NFT serisinin karbon ayak izi tesirinin son derece küçük olacağını belirterek karşılık verdi – lakin birden fazla ikna olmadı. BTS, finansal hizmetler firması Dunamu ile bir paydaşlık sayesinde, ne olursa olsun ilerleyeceklerini söyledi. Dunamu, geçen ay BTS ile eşleştirilen Kasım ayında birinci NFT’lerini yayınladı ve yeni yıla girerken manşetlere çıkmaya devam ediyor.

Balmain ve Barbie, NFT’lerle en son moda entegrasyonunu görüyor. Balmain’in Barbie ile son iştirakinin müsaadesiyle, bu hafta üç yeni moda tabanlı NFT piyasaya çıkıyor. Üç NFT, MintNFT‘de açık artırma yoluyla satılacak. Balmain, geçen yıl alana giren Burberry ve Gucci (sadece birkaç isim) üzere büyük moda markalarını takip ederek geçen ay güçlü bir NFT atılımı yapmaya başladı. Ve Barbie üreticisi Mattel için, marka daha evvel Hot Wheels NFT’leri piyasaya sürdüğü ve Gary Vaynerchuk’un VeeFriends projesinin beğenileriyle eşleştiği için, bu onların uzaya birinci girişi değil. Mattel Lideri ve COO’su Richard Dickson, eşsiz bir paydaşlık olarak tanımlanabilecek formda, Balmain’i “Barbie’ye has ikonografiyi dijital sanat ve fizikî modanın çağdaş bir yinelemesine dönüştürmek için harika bir ortak” olarak tanımladı.

Ali Ata’dan politik NFT’ler

Daha evvel Ekrem İmamoğlu‘na seçim takviyesi emeliyle yaptığı müzikler nedeniyle gündeme gelen Ata’dan artık de Recep Tayyip Erdoğan için 3 müzik geldi! Birebir vakitte bu müzikler en gelişmiş teknolojil altyapı olarak kabul edilen blockchain üzerinde sunuldu. NFT olarak satışa sunulan eserler Opensea platformunda meraklıların beğenisine sunuldu. Ali Cet isimli teşebbüsçü son teşebbüsünü Recep Tayyip Erdoğan için bestelediği 3 müzik yaptı. Müziklerden biri Kürtçe ve birebir vakitte etraf dostu bir kripto para ünitesi olan Polygon üzerinden satışa sunulmuş.

Sanatçı Refik Anadol, metaverseye adım attı. Sanatçı Refik Anadol daha evvel birçok yapıtını NFT olarak satışa çıkarmıştı. Anadol bu kere de metaverse alemine giriş yaptığını söyledi. Anadol’un projesinin ismi DATALAND. Metaverse projesi, sinir-bilimi alanında bir proje olacak. Sanatçı, metaverse projesini şu biçimde duyurdu:

Sevgili Dostlar, duyurmaktan çok heyecanlıyız: DATALAND-algı, varlık ve duyum ortasındaki alakayı tekrar tanımlayacak dünyanın birinci çok duyusal Metaverse projesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.