Alt Coin

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Ses Getiren Gelişmeler!

Non Fungible Token (NFT) piyasasında bir hafta daha geçti ve kaos yok. Disney daha fazla NFT grup üyesi işe alıyor, Warner Music Group lokal bir NFT platformuyla paydaşlık kurdu ve NFT topluluğu çoğunlukla Buzzfeed’e kızdı. Bunlar, geçen hafta NFT alanındaki kıymetli öykülerden yalnızca birkaçı. Geçen haftanın ses getiren gelişmelerine Kriptokoin.com olarak bir göz attık.

Disney yeni NFT iş açıklarını listeliyor

Disney, NFT’lere yabancı değil ve NFT’ler yoluyla dijital dünyada eski IP’yi yaymaya devam ediyor. Cümbüş canavarı, geçen yılın Ekim ayında NFT platformu VeVe ile resmi bir alaka kurdu ve bu haftaki yeni iş listelerine nazaran onlar da frene basmıyorlar.

Coachella ve Lifetime Şenlik ile FTX paydaşlık kurdu

Her yıl yazın en tanınmış etkinliklerinden biri olan Coachella, her yıl büyük sanatkarlar için “mutlaka hit” olarak damgalandı. Bu yıl Coachella, Solana’da yeni NFT’ler sunmak için FTX ile paydaşlık kurdu. NFT’ler, dijital posterleri yansıtacak ve gelirler birkaç hayır kurumu ve ilgili reklam öğeleri ortasında paylaştırılacak.

OneOf Signs, Warner Music Group ile mutabakata vardı

Non Fungible Token müzik platformu OneOf, geçen yıl John Legend, Whitney Houston ve daha fazlası dahil olmak üzere büyük müzik sanatkarlarını bünyesine katarak ses getiren bir başlangıç ​​yaptı. Quincy Jones takviyeli platformun faaliyete geçmesi bir yıldan kısa bir müddettir ve bu hafta Warner Music Group ile bir mutabakat imzalayarak diğer bir değerli dönüm noktasını işaretleyebilir. Bu, Tezos Blockchian’deki bir diğer büyük proje ve paydaşlığın tam kapsamı hala belgisiz olsa da, iki ortak ortasındaki alakalar büyüdükçe WMG sanatkarlarını OneOf platformunda görmek sizi şaşırtmasın.

En son NFT draması: HitPiece, WWF ve daha fazlası

Bu hafta da Non Fungible Token alanında çokça drama vardı. İşte bunlardan bir kaçı:

Kanye West’in ‘Hayır Teşekkür Ederim’i: Kanye, son birkaç ayda çeşitli nedenlerle manşetlere çıktı, bu haftanın en sonuncusu Ye’nin NFT’ler hakkında takındığı keskin bir bakış açısıyla geldi. Hayranlardan bir NFT yapmaları istendikten sonra, “odak noktam gerçek dünyada gerçek eserler oluşturmak” dedi, fakat tahminen de ileride gerçekleşebileceğini göz arkası etmedi.

HitPiece: Utah’lı bir adam HitPiece isminde bir NFT web sitesi başlattı ve büyük, küçük sanatkarların müziklerini barındırmaya başladı, bu da toplumsal medyada bir öfkeye neden oldu. Site, Amerika Kayıt Sanayisi Birliği’nden (RIAA) gelen bir talep mektubunun akabinde şu anda off-line.

WWF NFT’leri: Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF), NFT alanındaki daha etraf dostu Blockchain’lerden biri olan Polygon’da NFT’leri başlattı, lakin uygun karşılanmadı. O denli görünüyor ki kriptodaki çevresel korkuları ele almanın hala uzun bir yolu var.

BuzzFeed patladı: NFT topluluğu, haber platformunun Bored Ape Yacht Club kurucularını bir araştırma raporunda kandırmasının akabinde, bu hafta klasik medya yayını Buzzfeed’e çok ilgi gösterdi.

Cameo’nun son NFT projesi: Cameo Pass

Cameo, tüketicilere yeteneklerle irtibat kurmanın yeni bir yolunu sağlama konusunda bir niş oluşturdu ve bu hafta platform, yeni bir NFT projesi olan Cameo Pass ile Web3’e birinci adımını atıyor. Cameo Pass, iki haftadan kısa bir müddet içinde OpenSea’de para basma süreciyle başlayacak ve özel aktiflik ve ünlülere soru-cevap erişimi sunacak.

StockX, Nike ve NFT ticari marka kullanımı örneği

Nike, bu hafta New York’un güney bölgesinde, Vault programının Nike ticari markalarını onay almadan kullandığını argüman ederek dava açtı. Şikayette “Nike, StockX’in Nike markalı Vault NFT’lerini onaylamadı yahut yetkilendirmedi. Bu onaylanmamış eserlerin tüketicilerin başını karıştırması, bu eserler ile Nike ortasında yanlış bir ilgi kurması ve Nike’ın ünlü ticari markalarını sulandırması muhtemeldir” tabirlerine yer verildi.

Son haftalarda moda konutu Hermes ve NFT dizayncısı ve ‘MetaBirkins‘ yaratıcısı Mason Rothschild ile devam eden savaşı yakından izliyoruz. Moda markası daha evvel, Rothschild’in tanınan NFT serisi için Rothschild’e projeyle bağlarını kesme davetini alenen reddettiği bir durdurma-ve-vazgeçme göndermişti. Son gelişmede Hermes, Rothschild’e dava açmayı seçti. Bu dava, gelecek yıllarda NFT IP kullanımı için emsal oluşturabilecek bir dava olarak kabul ediliyor.

Mike Novogratz’e nazaran, NFT’ler 2022’de piyasayı yönetecek

Milyarder kripto savunucusu ve Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, bu yıla giren NFT’ler konusunda optimist. Kasım ayında Galaxy Digital, bir CryptoPunk satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.