Alt Coin

NFT Piyasasında Milyon Dolarlar Kazanan Şahısla Tanışın!

IX Shells ismiyle da anılan Itzel Yard, tek baskılı sanat yapıtları yaratıyor. 31 yaşında ve 3 milyon dolardan fazla kıymete sahip Non Fungible Token (NFT) sattı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Sıfırdan milyonluk NFT sanatkarına dönüşüm

Itzel Yard tam manasıyla sıfırdan başladı. Stüdyoları temizlemek, bakıcı olmak ve hatta yüksek binalardan sarkan pencereleri yıkamak üzere işler yapmak zorunda kaldı. Bu mühlet zarfında sanat yaratmaya başladı ve 2019’da Panama’ya dönene kadar devam etti.

Dijital sanatı deneyerek kendini tabir ederken, çalışmalarını Instagram’da paylaşmaya başladı. Yard’ın çalışmalarını fark eden bir kişi, onu Ethereum Blockchain’deki bir dijital sanat piyasası olan SuperRare’e katılmaya davet etti. Bir görüntü tanıtımı gerektiriyordu. Yard birinci başta platforma kabul edilmediğini söyledi. New York’ta bir projektörden dijital sanat sergileyen bir aktiflik de dahil olmak üzere ortak etkinlikler düzenleyerek topluluğunu oluşturmaya devam etti.

Sonunda Yard, çalışmalarını yükleyebileceği, katılmanın o kadar güç olmadığı NFT platformları olduğunu fark etti. Bunlar ortasında birinci kesimini sattığı Zora ve Vakıf vardı. Bu atılım Yard için büyük bir riskti zira gaz (veya işlem) fiyatları için ödeyecek parası yoktu ve sanatını hiç satmamıştı. Lakin alanda yeni başlayanların birinci adımlarını atmalarına yardımcı olan topluluklar ve öteki sanatkarlar vardı.

Yard, tıpkı vakitte sanatçı olan bir tanıdıktan o sırada 500 dolara muadil olan 0,5 ETH ödünç aldı. Yalnızca birinci modülünü basması kafiydi. Yüklendikten sonra, öteki bir arkadaş bu NFT’yi 1 ETH karşılığında satın aldı. Lakin tahminen de sanatının bedelini artıran devrilme noktası, yapıtları bir dijital sanat galerisi olan Vellum LA’da sergilendikten sonra gerçekleşti. Bir koleksiyoncu onun modüllerinden birini 23 ETH karşılığında satın aldı ve bu, başka koleksiyoncuların bir tane daha istemesine neden oldu.

Oradan, yapıtları sonunda Sotheby’s Metaverse’de sergilendi ve burada bir tanesi 500.000 doların üzerinde satıldı. Masterpiece profilinde görüntülenen satış fiyatlarının toplamına nazaran, Cuma günü itibariyle NFT’lerinden 3 milyon doların üzerinde satmıştı. Marketplace Foundation’a nazaran, Tor Projesi’nin Mayıs ayında 500 ETH yahut yaklaşık 2 milyon dolar karşılığında açık artırmaya çıkardığı ‘Dreaming at Dusk’, onu o vakitler en çok satan NFT sanatkarı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.