Alt Coin

NFT Satışları Patladı: Bu 5’i ise Yok Sattı!

Kripto piyasaların genel olarak düşüte olduğu şu son vakitlerde NFT satışları tepe yaptı. Satışlar geçen hafta 565 milyon dolara ulaştı. Kriptokoin.com olarak en çok satan 5 dijital koleksiyon üzerinde duruyoruz bu yazıda. NFT satışları, 2021’de toplam satış hacminin 14 milyar dolara yükseldiği bir atılım yılı geçirdi. NFT pazarı, popülerlikleri ve nadirlikleri nedeniyle bir avuç öne çıkan başkan tarafından domine edilmekte halihazırda. Bunlar, geçen hafta NFT satışlarında patlamaya yol açan en çok satan beş dijital koleksiyon.

NFT satışları coştu

Geçtiğimiz birkaç yıldaki kripto para ünitesi patlaması, daha yeni bir pazarın rekor düzeylere çıkmasına yardımcı oldu: bunlar NFT’ler olarak bilinen dijital koleksiyonlar. Aslında 2021, toplam satış hacmi 14 milyar doları aşan NFT’ler için bir atılım yılıydı. Ayrıyeten bu yıl sanatkarlar, yatırımcılar ve teşebbüsçüler gelişmekte olan Web3 alanına inmişti. NFT’ler yahut değiştirilemez tokenler, eşsiz, yeri doldurulamaz, çoğunlukla kullanıcıların çevrimiçi olarak satın alıp sattığı dijital öğelerdir. NFT’ler, kripto para ünitelerine emsal formda dijital bir mülkiyet kaydını tutmak için blockchain teknolojisini kullanır. Birinci olarak, Ethereum’da piyasaya sürüldüler ve birden fazla NFT hala sadece Ether kullanılarak satın alınabiliyor. Kripto para ünitelerinde devam eden satışlara karşın, NFT satışları nispeten âlâ durumda. NonFungible.com’dan alınan datalara nazaran, sadece geçen hafta NFT satışları 565 milyon dolara ulaştı.

En çok satan NFT’ler

NonFungible’a nazaran, NFT satışlarının artmasıyla birlikte, bunlar geçen hafta içinde en çok satan beş NFT koleksiyonu oldular:

5. FLUF World. 7 günlük satış hacmi: 7,9 milyon dolar, satış sayısı: 670 ve en yüksek satış fiyatı: 99.742 dolar. FLUF’ler, en az üç derecelik ayrımla büsbütün eşsiz olacak formda 14 kategoride 270 özellikten programlı olarak oluşturulmuş. Bu ayrıyeten onların sözünü, dansını, sahnesini ve sinema müziğini de hariç meblağ. FLUF’ler, Ethereum blockchaininde ERC721 tokenleri olarak depolanır.

4. Doodles. 7 günlük satış hacmi: 9,3 milyon dolar, satış sayısı: 318 ve en yüksek satış fiyatı: 214.666 dolar. Doodle’lar, 10.000’lik bir koleksiyon boyutuyla keyifli bir renk, özellik ve boyut yelpazesine sahiptir. Doodle‘lar, rol oynamayı yahut kendilerini lezzetli ikramlara dönüştürmeyi seven farklı bir kümedir.

3. Sandbox. 7 günlük satış hacmi: 9,9 milyon dolar, satış sayısı: 910 ve en yüksek satış fiyatı: 84,553 dolar. Sandbox, kullanıcıların LAND’lerine sahip oldukları ve yaratıcı sihirlerini barındırdıkları, topluluk odaklı bir UGC-voksel platformudur.

2. CryptoPunks. 7 günlük satış hacmi: 35,3 milyon dolar, satış sayısı: 183 ve en yüksek satış fiyatı: 951.844 dolar. Ethereum blockchaininde saklanan mülkiyet ispatına sahip 10.000 eşsiz tahsil edilebilir karakter. Çağdaş CryptoArt hareketine ilham veren proje.

1. Bored Ape Yacht Club. 7 günlük satış hacmi: 75,8 milyon dolar, satış sayısı: 916 ve en yüksek satış fiyatı: 834.938 dolar. BAYC, Ethereum blockchaininde yaşayan eşsiz dijital koleksiyon olan 10.000 Bored Ape NFT koleksiyonudur. Bored Ape’iniz Yacht Club üyelik kartınız olarak üyelere özel avantajlara erişim sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.