Kripto Bilgi

NFT’ler Daha Geniş Kripto Pazarında Ekşi Ruh Haline Rağmen Her zamankinden Daha Popüler

Karşılaştırılamayan tokenlere (NFT’ler) – benzersiz, değiştirilemez varlıkların sahipliğini temsil eden dijital sertifikalara – perakende ilgi, daha geniş kripto pazarından ayrılmış gibi görünüyor. Ancak bilgi arayışı mutlaka eyleme dönüşmez.

Trend olan konulara genel veya perakende ilgiyi ölçmek için bir araç olan Google Trendler, son beş yılda dünya çapındaki “NFT” arama sorgusu için şu anda 100’lük mükemmel bir puan döndürüyor. Bu, giderek daha fazla insanın NFT’ler hakkında bilgi için web’i taradığının bir işaretidir. Buna karşılık, bitcoin ve ether için aramalar son haftalarda önemli ölçüde azaldı ve puanlar 50’nin altına düştü. Benzer bir model, küçük yatırımcılar tarafından bitcoin üzerinde kaldıraç olarak görülen şaka kripto para birimleri olan dogecoin ve shiba inu için görülüyor.

Yine de, dijital koleksiyon ürünlerine olan ilgi, belki de son birkaç hafta içinde açıklanan birkaç manşet kapma projesi nedeniyle esnek kalırken, günlük işlem hacmi ve günlük kullanıcılar gibi kullanım ölçümleri, en iyi NFT platformlarının etkinliğinin o zamandan beri önemli ölçüde yavaşladığını gösteriyor. Ağustos.

FRNT Financial Pazartesi günü yayınlanan haber bülteninde “Aralık ve Kasım aylarında, en aktif NFT platformu olarak kabul edilen OpenSea’deki günlük işlem hacmi, Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 303 milyon dolara kıyasla ortalama 67 milyon dolar oldu” dedi. .

“Google’da ‘Fungible Token’ için yapılan aramalar en yüksek sırada Çin’de, ardından Singapur, Venezuela, Hong Kong ve Filipinler geliyor,” dedi FRNT Financial. “Geçtiğimiz 12 ay içinde, ilgili en popüler iki arama konusu, Bored Ape Yacht Club Koleksiyonu nedeniyle ‘maymunlar’ ve MetaMask. ”

Google Trendler, şirkete göre, çoğunlukla filtrelenmemiş arama istekleri örneğine erişim sağlar ve bunları 0 ile 100 arasında ölçeklendirir. Arama değeri, seçilen bölge ve zaman için grafikteki en yüksek noktaya göre arama ilgisini temsil eder.

Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi olan bitcoin’in fiyatı, son beş hafta içinde %30 oranında düşerek, daha geniş piyasayı aşağıya çekti ve piyasa katılımcılarında bir huzursuzluk duygusu uyandırdı. Kripto para Korku ve Açgözlülük Endeksi son zamanlarda 25’in altına düşerek aşırı korkuya işaret ediyor.

FRNT Financial, dijital koleksiyonlara olan ilginin son birkaç hafta içinde açıklanan yeni projelerle canlanmış olabileceğini kaydetti.

Geçen hafta, eski First Lady Melania Trump, programlanabilir blok zinciri Solana’da bir NFT serisinin ve bir NFT platformunun lansmanını duyurdu. Cuma günü, spor giyim devi Adidas Originals 23 dolar kazandığını söyledi. NFT satışlarından 5 milyon. Ve Pazartesi günü, basketbol devi Michael Jordan ve oğlu, 2022’de atlet odaklı bir NFT programının başladığını duyurdu.

Geniş pazar havasının asık suratlı olduğunu varsayarsak, web araması tarafından temsil edilen NFT’lere olan yaygın ilgi, son proje duyurularından önceki şeker akışının azalmasına neden olabilir. Sonuçta, 100’lük mükemmel bir puan, bitcoin, solana ve diğer kripto para birimlerinde önemli fiyat zirvelerine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.