Kripto Haber

Nvidia, Metaverse-Build Yazılımını Bireysel Yaratıcılar için Ücretsiz Yapıyor

Salı günü Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Nvidia, gerçek zamanlı 3D tasarım işbirliği ve sanal dünya simülasyon platformu Omniverse’i bireysel yaratıcılara ve sanatçılara ücretsiz olarak sundu. Teknoloji devi, şirketin “mühendisler için metaverse” olarak adlandırdığı ürün için yeni özellikler ve entegrasyonlar da sundu. ”

Omniverse geçen yılın başlarında beta sürümünde piyasaya sürüldü ve bunu Kasım ayında işletmeler için ücretli bir abonelik sürümü izledi. Nvidia, Omniverse’in 100.000’den fazla içerik oluşturucu tarafından indirildiğini söylüyor.

Geçen yaz Computex’teki bir sunumda, Nvidia CEO’su Jensen Huang, görüntülü oyun sürümleri ve değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) içeren artırılmış gerçeklik destekli sürümler de dahil olmak üzere “birçok metaversiyon türü” vizyonunu özetledi.

Omniverse, tasarımcıların ve içerik oluşturucuların dizüstü bilgisayarlarından veya iş istasyonlarından 3B varlıklar ve sahneler oluşturmasına yardımcı olmak için grafikleri, yapay zekayı (AI), simülasyon araçlarını ve ölçeklenebilir bilgi işlemi birleştirir. Omniverse, genellikle uyumsuz araçlarla oluşturulan bağımsız 3B tasarım dünyalarını paylaşılan bir sanal sahneye bağlayabilir.

Nvidia, Omniverse’in tek tıkla işbirliği aracı Nucleus Cloud ve Nvidia ortakları tarafından oluşturulan yeni bağlayıcılar, uzantılar ve varlık kitaplıkları gibi yeni özelliklerle genişletildiğini duyurdu. Yeni ekosistem ortakları arasında 3D pazar yerleri ve Shutterstock, CGTrader, Sketchfab ve Twinbru’dan TurboSquid dijital varlık kitaplıkları yer alıyor.

Daha fazlasını okuyun: Metaverse İçin Bir Kripto Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.