BitcoinKripto Haber

NYC Emlak, Bitcoin’e Özel Bir Anlaşma Kaydedecek

Geliştirme ve emlak yönetimi firması Magnum Real Estate Group , New York’ta 29 milyon USD’ye yalnızca bitcoin (BTC) karşılığında bir dizi perakende apartman satıyor , BTC’nin çeşitli endüstriler arasında daha geniş bir kabul gördüğünün en son işareti.

Manhattan’ın yukarı doğu tarafında 385 First Avenue adresinde bulunan NYC mülkü, toplam 9.000 metrekarelik üç perakende apartman dairesinden oluşmaktadır. (800 m²) tamamen kiralanmış perakende alt katı ile Yahoo! Önce finans bildirdi .

Magnum Real Estate Group’un yönetici ortağı Ben Shaoul, “Gayrimenkul için bir talep var ve kripto sahiplerine hiçbir şey teklif edilmiyor” dedi. “Bizim fikrimiz benzersiz bir şey sunmak ve kripto sahiplerini gayrimenkul satmak isteyenlerle eşleştirmeye çalışmak.”

Madeni para başına 60.000 USD civarında Bitcoin ticareti ile mülk, yazı yazılırken yaklaşık 483 BTC değerinde.

Büyük Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay , işlemin normal 30 ila 90 gün yerine bir iş günü içinde tamamlanması beklenen anlaşmayı işleme koyacaktı .

Shaoul, bunun NYC’nin gayrimenkulündeki ilk kriptoya özel anlaşma olmadığını kabul etti. 2018’de Bitcoin’de üç konut anlaşması yaptığı bildirildi.

“Yatırımcılar bitcoin sahibi olmayı çok iyi başardılar ve şimdi varlıklarda nakit akışı arıyorlar ve [gayrimenkul] birisine nakit akışı olan uzun vadeli bir gayrimenkul satın alma yeteneği veriyor, böylece masadan bazı fişleri kaldırabilir veya işlem yapabilirler. ve değeri başka bir kripto alıcısına değer verdiği için varlığı birkaç yıl içinde sat” dedi.

Bu arada, bu yılın başlarında, Fransız DJ David Guetta 14 milyon ABD doları değerindeki lüks Setai Residences kat mülkiyetinin alıcılarına BTC veya ethereum (ETH) ile ödeme seçeneği verdi .

Benzer şekilde BitPay, Ekim ayında şirketin hacminin yaklaşık %32’sini oluşturan mücevher, altın, yatlar ve gayrimenkul dahil olmak üzere lüks satın alımlar için kripto kullanımında güçlü bir talep olduğunu bildirdi.

Bu arada BitPay Pazarlama Direktörü Bill Zielke, yatırımcıların fiyatlar yükseldiğinde kripto varlıklarını harcama eğiliminde olduğunu belirtti. Zielke, “Hacimlerimiz ve fiyat arasında bir korelasyon var,” dedi. “Fiyat yükseldikçe insanlar harcama eğilimi gösteriyor […] Bu eğilimin devam edeceğini tamamen bekliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.