Bitcoin

Ocak Çöküşünü Bilen CEO Açıkladı: Bitcoin Düşüşü Ne Vakit Bitecek?

Ethereum‘un Ocak ayı satışını varsayım eden bir kripto CEO’su, yatırımcıların kripto kışı hakkında neden panik yapmaması gerektiğini açıklıyor. CEO ayrıyeten Bitcoin (BTC) ve öteki coinlerin ne vakit tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine geri dönebileceğini paylaşıyor. Ether Capital CEO’su Brian Mosoff, Aralık ayı ortasında Ocak ayı Ether satışı konusunda uyarmıştı. Mosoff, tokenlerin ne kadar düşeceği ve ne vakit toparlanacağı da dahil olmak üzere kripto piyasası ve Bitcoin hakkında görüşünü paylaştı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ve altcoinlerde genel görünüm

Kripto para üniteleri, bir “hızlı varlıklı olma” planından çok daha fazlasıdır. Birçok yatırımcı, son iki yılda yalnızca süratli para kazanmak için dijital token satın aldı ve birçoğu başarılı oldu. Lakin Brian Mosoff’un bu risk alan bireylerden büsbütün farklı bir zihniyeti var. Ether Capital CEO’su, dijital para ünitelerine ve bunların finans dünyasını dönüştürme potansiyeline nitekim inanıyor, bu yüzden mevcut kripto ayı piyasası onu korkutmuyor. Aslında, Mosoff geri çekilmeyi öngördü – en azından kısmen. Aralık ortasında yatırımcılara, Ethereum ağının lokal tokeni olan Ether’in 2022’de güçlü bir başlangıç ​​yapmasını beklemelerini söyledi. Ether Capital yüklü olarak Ethereum ekosistemine yatırım yapıyor ve 20 Ocak itibariyle 99.56 milyon dolarlık tokene sahip. Mosoff şöyle diyor:

Kısa vadede – şu anda önümüzdeki yılın birinci ayına kadar konuşuyoruz – tahminen bir satış olabilir. Tahminen bu satış, bu kadar süratli yükselişin akabinde sakinleşmesi gereken bir piyasadır. Tahminen de vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için sözün tam manasıyla satış yapması gereken beşerler tarafından yönlendiriliyor.

Alışılmış ki, 24 Ocak’a kadar eter %40’a kadar satılmıştı. Piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) yaklaşık %30 düşmüştü. Her biri sırasıyla %33 ve %21 toparlandı, lakin ikisi de hala Kasım ortasındaki tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinin yaklaşık %40 altında. Bu büyüklükteki bir gerileme, “çabuk güçlü olmaya” çalışanların neden kriptolarla uğraştıklarını sorgulamasına neden olabilir. Fakat Mosoff, yakın tarihli bir röportajda, bunun kusurlu bir zihniyet olduğunu söyledi. Mosoff, “Kriptoların temelleri değişmedi. Ve birçok insan sadece bu varlıkların fiyatına odaklanıyor, lakin sırf fiyatın ötesine bakmayı unutuyor” diyor. Mosoff şöyle devam etti:

COVID‘den bu yana geçen iki yıl, geliştirme, fikir paylaşımı, sermaye oluşumu, altyapı, yapılandırılmış eserler, düzenleyicilerin bu alanda netlik sağladığını görmeye başladı. Temeller açısından bu varlık sınıfı için hiç bu kadar güzel bir vakit olmamıştı. Ve bence yatırımcıların odaklanması gereken şey bu.

Bununla birlikte, Mosoff, kriptoların uzun mühlet nefes almasına şaşırmıyor. Dijital varlık piyasasında bol ölçüde köpük vardı – ve tahminen de hala var – ve Federal Rezerv‘in şahin söylemi bu olumlu hissin birçoklarını ezdi. Mosoff, kriptoların yakın vakitte faiz artırımlarıyla düşüşe geçmesinin kendisini şaşırttığını, fakat risksiz bir ödül olmadığını söyledi. Mosoff, “Ne vakit bu büyük artışlar olsa, fiyatlarda gerileme olacak” dedi. CEO “Bu, varlık sınıfı için hiç de yeni değil. Münasebetiyle, vergi satışı mı yoksa masadan kâr alan beşerler mı yoksa Fed’in bir artırım olacağından tasa duyan beşerler mı – benim için belirsiz” diye devam etti.

Dayanmak ya da dayanmamak – işte bütün sorun bu

CEO’ya nazaran kripto boğaları artık dijital jetonlarıntokenlerin çöküp çökmeyeceğini merak etmiyor – artık odak noktası dijital tokenlerin ne vakit toparlanacağını bulmak. Tarif olarak, bir ayı piyasası, varlıkların doruklarından %20 yahut daha fazla düştüğü vakittir. Fakat kriptolar o kadar değişkendir ki ayı eşiği muhtemelen daha yüksek kaldırılmalıdır. Mosoff, kriptoların ayı piyasasında bile olduğunu kabul etmekte tereddüt ettiğini ve bu nedenle kripto kışının düşüş eğiliminde olduğundan kuşku ettiğini söyledi. Mosoff kelamlarına şöyle devam etti: “Alanın geliştiricileri kaybetmeye başladığını yahut varlık sınıfının başarılı olup olmayacağına dair inancını yitiren insanları gördüğümde, o vakit buna kış derdim. Ancak o noktada olduğumuzu düşünmüyorum. Bu olaydan çok uzaktayız.”

Finans alanındaki en parlak beyinlerden kimilerinin kripto teşebbüsleri için ayrılması gerçeği, Mosoff’a dijital varlıkların bir hevesten çok daha fazlası olduğuna dair inanç veriyor. Şirketler ve kurumlar yavaş yavaş kriptolara ısınıyor ve benimsiyor ve hepsi yanılıyor olsa da, boğalar bunun olma ihtimalinin giderek daha az mümkün olduğuna inanıyor. Mosoff, “Burada gördüğümüz şey hala yeni bir varlık sınıfının doğuşu, yeni altyapının doğuşu ve hala taban kata katılma yeteneği” dedi.

Yatırımcıların Bitcoin, Ether ve daha küçük altcoinlerin yeni doruklar oluşturmasını ne vakit bekleyebileceklerine gelince, Mosoff’un bir tavsiyesi var: “Umudunuzu koruyun, lakin nefesinizi tutmayın.” Mosoff, “Tüm vakitlerin en yüksek düzeyleri 18 ay uzakta olabilir” diyor. CEO “Bunu söylememin nedeni, bence global olarak düzenleyicilerin bu alanı anlaması ve hangi ajansların bu alanı denetleyeceği ve netlik sağlayacağı vakit, kriptonun bu dönüm noktasında yahut bükülme noktasındayız” diyor. Düzenleyici netlik, kriptoların ortadan kaldırılması için bir sonraki büyük pürüzdür. Mosoff, düzenlemeyi yanlışsız yapabilirse, ABD‘nin “bu yeni varlık sınıfı için özgür dünyada lider” olma fırsatına sahip olduğunu söyledi. Mosoff, “Bu, kısa vadeli bir acı getirebilir, lakin uzun vadede netlik sağlayacaktır” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.