Kripto Haber

Ödeme. com, Kripto Devleri için Arka Uç Firması, 1 Milyar Dolar Artırdı, Eyes Web 3 Push

Londra merkezli küresel ödeme işlemcisi Checkout. com, 40 milyar dolarlık bir değerlemeyle D Serisi finansmanda 1 milyar dolar topladı. Finansman, üç kilit girişimin yönlendirilmesine yardımcı olacak: ABD pazarının büyümesi, teknoloji platformunun sürekli gelişimi ve Web 3 çabaları.

  • “ABD pazarına hizmet etmek için uzun süredir bekleyen önemli bir talebimiz var ve D Serisi ile buradaki müşteriler için platformumuzu, ortaklıklarımızı ve ürünlerimizi ölçeklendirme taahhüdümüzü ikiye katlıyoruz” dedi Checkout. com CFO Céline Dufétel duyuru gönderisinde.
  • “EMEA’daki yaklaşımımıza çok benzer şekilde, özellikle fintech, yazılım, gıda dağıtımı, seyahat, e-ticaret ve kripto tüccarları olmak üzere işletmeye odaklanmaya devam edeceğiz. ABD’li müşterilerimizin yurt içinde ve yurt dışında büyümesine ve ABD dışındaki müşterilerimize yardımcı olmak istiyoruz. S. müşterileri burada pazara açılıyor,” diye devam etti Dufétel, Kuzey Amerika çalışan tabanının yalnızca bu yıl %200 oranında büyümesinin beklendiğini belirtti.

Devamını Okuyun: Ödemeler Altyapı Firması MoonPay, 3 Dolardan 555 Milyon Dolar Artırdı. 4B Değerlemesi

  • Geçen yıl içinde, Checkout. com, dört kıtada altı ülkede yeni ofisler açtı ve yönetim ekibini ABD ve Avrupa’da genişletti. Şirketin şu anda 19 ülkede 1.700’den fazla çalışanı var.
  • Finansman turu, Checkout’u iki katından fazla artırdı. com’un bir yıl önceki C Serisindeki değerlemesi. Birincil yatırımcılar arasında Altimeter, Dragoneer, Franklin Templeton, GIC, Insight Partners, Qatar Investment Authority, Tiger Küresel ve Oxford Endowment Fund ve diğerleri yer aldı.
  • Ödeme. com, küresel çevrimiçi satıcılar için ödeme işlemlerini basitleştiren eksiksiz bir çevrimiçi platform sunar. Müşteriler arasında Netflix, Pizza Hut ve Sony artı kripto şirketleri Coinbase, Crypto yer alıyor. com, FTX ve MoonPay.
  • Ödeme. Şirket, com’un Web 3 alanındaki konumunu güçlendirmeye odaklanmaya devam edeceğini söyledi. Şirketin modüler ürünleri ve platformu şu anda Socios gibi fan token sağlayıcıları tarafından kullanılıyor. com ve Meta’nın çok gecikmeli Novi’si gibi blok zinciri tabanlı cüzdanlar. Ödeme. com ayrıca, dijital para birimleri kullanan tüccarlar için işlemleri halletmek için bir çözümün beta testini yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.