Kripto Haber

Ödeme Hizmetleri Devleri Kriptoyu Tehdit Değil, Fırsat Olarak Görüyor: MoffettNathanson

Ödeme hizmetleri devleri Visa, Mastercard ve PayPal, kripto endüstrisinin yükselişini bir tehdit olarak görmüyor ve New York merkezli araştırma firması MoffettNathanson Çarşamba günü müşterilerine verdiği bir notta, her ikisinin de kripto ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

  • Not, eski ödeme hizmetleri şirketleri arasında kriptonun artan kabulünün altını çiziyor ve değişen bir ortama uyum sağlama çabalarını vurguluyor. Üç şirket, bu ayın başlarında MoffettNathanson’ın kripto ve blockchain etkinliğinde konuştu.
  • Visa, kriptonun ödemelerin ötesine geçen alaka düzeyini ve şirketin fiat tabanlı ağlarla yaptığı gibi blok zinciri ağının üstünde çalışabilen bir Katman 2 çözümü olarak görüyor. Şirketin SVP ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, MoffettNathanson’a verdiği demeçte, Visa’nın kripto cüzdanlarla olan ortaklıklardan önümüzdeki bir ila iki yıl içinde güçlü bir hacim artışı beklediğini söyledi.
  • Blockchain ve dijital varlık ürünlerinin EVP’si Raj Dhamodharan, Mastercard’ın kripto borsalarında ve cüzdanlarında sınır ötesi kripto açık ve kapalı akışlardan yararlandığını ve kriptoyu yeni ürünler oluşturmak için bir fırsat olarak gördüğünü söyledi. Şirket ayrıca, NFT pazarına giden bir rampa olmayı ve yerleşim için yerel para birimleri olarak çok raylı ağına kripto para birimleri eklemeyi hedefliyor.
  • Bu arada PayPal, daha geniş bir kitleye ulaşma umuduyla eğitimle ilgili girişimlere yatırım yapıyor. Şirketin teknoloji arkadaşı ve blockchain, kripto ve dijital para birimlerinin CTO’su Edwin Aoki, şirketin DeFi ağları ile etkileşime izin vermek ve kullanıcıların kriptoyu dijital cüzdanına güvenli bir şekilde aktarabilmeleri için platformunu açmaya çalıştığını söyledi. .

Devamını oku: Deutsche Bank, Bitcoin Hala Ana Ödemeler için Uygun Değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.