Kripto Haber

On-Chain Veri Hub Nansen, 75 Milyon Dolarlık Artışla Agresif Büyümeyi Bekliyor

Blok zinciri teknolojisi yeni bir finansal altyapının bel kemiği olacaksa, bazı şirketlerin verileri için bir istihbarat merkezi olarak hizmet etmesi gerekecek – eski Google’ın dediği gibi, dünyanın bilgilerini depolamak ve faydalı kılmak.

Dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinden bazıları tarafından desteklenen 75 milyon dolarlık bir artışla, zincir üstü analitik platformu Nansen şimdi tam da bunu yapmak için kendilerini konumlandırıyor.

Perşembe günü Nansen, Accel liderliğindeki ve diğerlerinin yanı sıra GIC (Singapur’un egemen servet fonu), Andreessen Horowitz (a16z), Tiger Küresel ve SCB 10X’in katılımı da dahil olmak üzere zam açıkladı.

CoinDesk ile yaptığı bir röportajda CEO Alex Svanevik, şirketin önceki turunun en iyi kripto-yerli yatırımcıların çoğunu getirdiğini ve artışın bir amacının Nansen’in ufkunu genişletmeye yardımcı olabilecek yeni yatırımcılara ulaşmak olduğunu belirtti.

Devamını oku: A16z, DeFi-Yerel Kripto İzleme Firması Nansen’e 12 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

“Örneğin, Accel dünyadaki en büyük VC şirketlerinden biridir ve [hizmet olarak yazılım] şirketlerini bir sonraki seviyeye taşıma konusunda uzmanlaşmıştır. Her iki dünyada da bir ayağımız olsun istiyoruz” dedi Svanevik.

“Finansın geleceğini gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız, kripto balonunun ötesine geçmelisiniz” diye ekledi.

Nansen ekibinin üyeleri. (Nansen)

Yeni ürünler

Svanenik, zamın bir amacının “bolluk” olduğunu vurguladı. ” Nansen, 55 kişilik ekibine agresif bir şekilde ekleme yapmayı, yeni ürünlere genişlemeyi ve hatta endüstri bir ayı piyasasında daralmaya başlarsa muhtemelen başka ekipler satın almayı planlıyor.

“Önümüzdeki 12-18 ay, sektörde bir konsolidasyon aşaması olacak – bazı büyük ekipler güçlerini birleştirecek, bazı satın almalar gerçekleşecek. Nansen’in güçlü bir savaş sandığı ile bunun için iyi bir konumda olmasını istiyorum” dedi.

Ek olarak, Svanenik, birincil hedef kitlenin “her zaman” kripto yerlileri olacağını, şirketin ayrıca Nansen API gibi ürünlere sahip kurumlara doğru genişlediğini ve aynı zamanda metaverse oyun verileri ve NFT’ler gibi daha fazla sektöre doğru genişlediğini söyledi.

Devamını oku: Geliştiriciler ETH’yi veya Yeniden Yatırımı Ellerinde Tuttukça Frothy NFT Pazarı “Sağlıklı” Kalıyor: Nansen

“Kriptoda bilgi için kategori lideri olmak istiyoruz” dedi. “Zincir içi analitikle başladık, ancak bu Amazon’un kitaplarla başlamasına benziyor. Doğal olarak, genişletebileceğiniz bitişik kategoriler var. ”

Web 3 oyunlarına genişlemeye ve NFT analitik paketine eklemeye ek olarak, genişleme için olası kategoriler arasında kurumsal abonelikler için Nansen Research, birden fazla zincirde veri analizi için Nansen Query ve fonlara ve kurumlara izin verecek Nansen API bulunur. programlı olarak Nansen veri’yi aramak için.

Sosyal analitik

Svanevik’in ima ettiği en büyük özellik, yakında çıkacak bir “sosyal” ürün.

“Nansen’i daha kişisel hale getireceğiz ve onu daha sosyal hale getireceğiz. Çok fazla açıklayamam – biz paylaşmadan önce insanların kullanabileceği bir ürüne sahip olmak istiyoruz – ama Nansen’de bulduğunuz bilgileri başka insanlarla paylaşmayı düşünüyorsanız, bu bugün olduğundan daha kolay olmalı,” dedi Svanevik. .

Bu ürün, belirteçleştirme ve Web 3 varlıklarıyla ilgili daha fazla denemeyle de çakışabilir.

“Nansen, Web 3 dünyasında faaliyet gösteren bir Web 2 ürünü olmuştur. Sanırım gelecek yıl Web 3’e daha fazla eğileceğiz” dedi.

Nansen token satışı olmayacağını, ancak ekibin “Web 3 varlıklarıyla deney yapacağını” açıkça belirtti. Ayrıntıları vermeyi reddetti, ancak bunun şirket için kilit bir odak alanı olduğunu söyledi.

Büyük vizyon

Svanevik, toplamda şirket için yeni yol haritasının onu hem bireyler hem de kurumlar için kriptoya bir “ağ geçidi” olarak konumlandırmak üzere tasarlandığını söyledi.

“Fikir şu ki, insanların kriptoda bulduğunuz tüm bu vahşi batı gürültüsünden haberdar olmalarına yardımcı olabilirsek, o zaman vahşi batının bu öncüleri kriptoya yeniden yatırım yapacak, daha fazla insanı katılmaya çekecekler ve sonra nihayetinde kripto, DeFi, NFT’ler, Metaverse – geleneksel finansın yerini alacak ve dünyanın yeni finansal dokusunu yaratacaklar” dedi.

Şu anda bu süreç erken aşamalarda, ancak alan şimdiden ilgide bir artış yaşıyor.

“DeFi’nin sermayeyi getirdiğini ve NFT’lerin insanları getirdiğini söylemeyi seviyorum” dedi.

Yıl boyunca bir noktada, kullanıcıların %80’inin platformu yalnızca NFT panosu için kullandığını ve şu anda kurumsal yatırımcıların benzer bir ilgi dalgası oluşturduğunu kaydetti.

“Kripto ile ilgilendikleri için daha fazla istihbarat almak isteyen, geleneksel finanstaki en iyi piyasa katılımcılarından bahsediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.