Alt Coin

Öncü Bitcoin Borsasında Gizemli Hack: Bilanço Büyüyebilir!

Bir on-chain analistine nazaran Crypto.com ihlalinin bilançosu 33 milyon dolara kadar çıkabilir. Bitcoin borsası Crypto.com‘un en son güvenlik ihlalindeki kaybı, bildirilen 15 milyon dolardan fazlaya mal olmuş olabilir. Ayrıntılar Kirptokoin.com’da.

Bitcoin borsasında fatura büyüyebilir

ErgoBTC takma isimli onchain analisti, Crypto.com’un en son güvenlik ihlalindeki kaybının, bildirilen 15 milyon dolardan daha fazla olabileceğini argüman ediyor. Analisti ErgoBTC, Crypto.com güvenlik ihlalinin 4,6 bin ETH (15 milyon dolar) kaybına neden olduğunu, bunun 33 milyon dolara kadar çıkabileceğini sav ediyor.

Pazartesi günü, Crypto.com’un “az sayıda kullanıcının hesaplarında kuşkulu süreçler yaşamasından sonra” para çekme süreçlerini durdurduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Kripto para borsası o vakitten beri para çekme süreçlerine tekrar başladı ve kullanıcılarının parasının “güvenli” olduğunu doğruladı, lakin daha sonra 4.6K ETH (15 milyon dolar) kaybettiğini ve Tornado Cash kullanılarak aklandığına dair raporlar ortaya çıktı.

ErgoBTC Salı günü bir tweet attı ve Crypto.com’un ödeme cüzdanından 444 BTC’nin (18,5 milyon dolar) daha çalındığını öne sürdü. ErgoBTC, OXT Research’ün Crypto.com’un saklama cüzdanından 52.55 BTC’lik (2.18 milyon dolar) kuşkulu bir süreç keşfettiğini söyledi. Sürecin akabinde, ErgoBTC’ye nazaran her biri 67.75 BTC (2.81 milyon dolar) bedelinde dört çıktıda birleştirilen “birkaç yüz para çekme” yapıldı. Dört parti 271 BTC’ye (11.25 milyon dolar) ulaştı. ErgoBTC’nin tweetine nazaran, failler tarafından 271 BTC’yi yıkamak için kullanıldığı tez edilen Bitcoin tumbler, Kuzey Kore siber hata örgütü Lazarus tarafından kullanılan âlâ bilinen bir araçtır. ErgoBTC’ye nazaran, Crypto.com güvenlik ihlalinin gerisindeki hatalılar, 172.9 BTC’yi (7.25 milyon dolar) tutan öteki bir adresi de denetim etti. Bununla birlikte, bu makalenin yayınlandığı tarih itibariyle, kelamda bilgisayar korsanı, fonları şimdi bir Bitcoin yuvarlama hizmeti aracılığıyla transfer etmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.