Alt Coin

Öncü Borsanın Analisti: Bu 4 Altcoin Bitcoin’i Sollayacak!

Önde gelen kripto para borsalarından E-Toro’nun bir analisti en büyük kripto para olan Bitcoin’i geride bırakacağına inandığı 4 altcoin projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Analist Josh Gilbert, 2022’de Bitcoin’den daha düzgün performans gösterme potansiyeline sahip olan coinleri şöyle sıraladı: MATIC, DOT, LINK ve SOL. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu dört altcoin hangileri

Gilbert’e nazaran, yeterli bir potansiyele sahip altcoin projelerinden biri Polygon (MATIC). Gilbert’e nazaran, MATIC’in büyük ilgi görmesinin gerisinde yatan sebeplerden biri onun hayli düşük olan süreç fiyatları. Yüksek suratı ise başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda Polygon, 12,2 milyar dolar piyasa kıymetine sahip en büyük 14. kripto para. MATIC, yazım sırasında yaklaşık %5 düşüş ile 1.52 dolardan süreç görüyor.

Dünyanın en süratli blockcahinlerinden biri pozisyonunda olan ve Ethereum’un rakibi olarak nitelenen Solana Gilbert’in listesindeki altcoinlerden. Solana NFT alanında ivme kazandı. Solana 2021’de etkileyici bir formda yükseldi, lakin 2022’de en yüksek düzeyinden yüzde 57 düşüşle sert bir düzeltme gördü. Analiste nazaran Solana’nın potansiyeli içinde bulunduğumuz yılda sürecek. 34,8 milyar dolar piyasa pahası ile Solana, 7. en büyük kripto para pozisyonunda CoinMarketCap bilgilerine nazaran, son 24 saatte yüzde 9 düşen Solana, geçen haftadan  bu yana yüzde 14 arttı.

Analistin listesindeki öteki bir altcoin Polkadot (DOT). Altcoin, parachain ismi verilen çeşitli birbirine bağlı, uygulamaya özel alt zincirleri desteklemek için tasarlanmış bir blockchain ağıdır. Ek olarak, kripto varlığı, Polkadot ağının Ethereum ve Bitcoin üzere başka ekosistemlerle etkileşime girmesine müsaade verecek köprüleri etkinleştirmeye çalışıyor. Bu birebir vakitte tokenlerin merkezi bir borsa olmadan takas edilmesine de müsaade verecektir. Gilbert “Merkeziyetsiz finans daha fazla ivme kazandığı için 2022’de Blockchain’leri birleştirmek çok kıymetli olacak” diyor.

Tanınan altcoin projesi Chainlink (LINK) analistin listesindeki öbür bir proje. Kripto varlığı Ethereum üzerine heyeti ve bir ERC-20 tokenidir.  LINK’in sahip olduğu ekosistem, karmaşık akıllı mukaveleler ve harici datalar, ödeme prosedürleri ve olaylar ortasındaki inançlı etkileşimini dayanaklar. Analiste nazaran, Chainlink güzel bir potansiyele sahip, zira LINK, DeFi aracılığıyla klasik finansta ihtilal yapmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.