Bitcoin

Öngörüleri Çıkan 2 İsim: Bitcoin Bu Düzeylere Gidiyor!

Bitcoin (BTC), madenciliğiyle ilgili tenkitlerin (ve Çin baskısının) eşliğinde Tesla’nın ödeme prosedürü listesinden çıktıktan sonra Nisan ayından Haziran’a kadar düşüşteydi. Mevcut düzeylerde, 40 bin doları direnç olarak test ettiğimiz Haziran ayının son günlerindeyiz. Kestirimlerini almak üzere iki deneyimli analistin yeni Bitcoin fiyat iddialarına bakalım. Youtube’tan Tone Vays ve Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in tahlillerini inceliyoruz.

Tone Vays, %50 düşüşe karşın yükselişte olduğumuzu düşünüyor

Deneyimli trader Tone Vays ile başlayalım. Analist, BTC’nin Aralık ayında 7.000 doların altına düşeceğini gerçek öngörmüştü. En son tahlillerinde Vays, BTC’nin ATH fiyatı 69.000 dolardan yarı yarıya düşmesine karşın yükselişini sürdürdüğünü söylüyor. Analist, Bitcoin’e hala yükseliş istikametinde önyargılı olduğunu ve şimdi ayı bölgesine girmediğini açıklıyor:

Bilhassa konsolidasyon ortamında HH ve HL düzeyleriyle yükseliş bekliyorum. Bu yüzden bir ayı piyasası olduğunu kabul etmem için 28.805 doları kırması gerekiyor.

Vays ayrıyeten, Bitcoin’in temel bir perspektiften hala yükseliş ortamında olduğuna inanmasının birkaç temel nedenini de belirtiyor:

Katlanarak arttığımızda, ayı piyasasının başlangıcı demek daha kolay. Katlanarak yükselmediğinizde ve mutlak olarak (BTC rallisi 3.700 dolardan 64.000 dolara) boğa görünüyor, lakin yüzde cinsinden değil. Ve ayrıyeten genel ortamda neler olup bittiğine bağlı değil. MicroStrategy giriyor. Tesla giriyor. El Salvador rezerv para ünitesi olarak kabul ediyor. Bunlar çok boğa makro işaretleriydi.

Deneyimli analist ayrıyeten, Bitcoin’in yüksek vakit dilimindeki piyasa yapısının yükselişini sürdürdüğünü ve BTC’nin sonunda tüm vakitlerin en yüksek düzeyini çıkarmasını beklediğini söylüyor:

Her vakit, evvelki ATH’nin kırılmasının bizi 100.000 dolara geri getireceğine bahse girerim. Bu bahsi her vakit yapacağım.

BitMEX CEO’su Bitcoin (BTC)’in için çok değerli seviyeyi belirledi

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in isabetli Bitcoin fiyat iddialarına buradan ulaşabilirsiniz. Bugün erken saatlerde Hayes, Bitcoin’in kısa bir mühlet 33.000 dolar düzeyinin altına düşmesine karşın şimdi tabanı görmediğini söyledi. Hayes, Bitcoin’in şimdi Haziran ayının mahallî taban düzeyi 28.500 doları tekrar test etmediğini paylaşıyor. Bu takviyenin korunmaması, 20.000 ila 28.500 dolar aralığında süratli bir düşüşe neden olabilir. Akabinde, sırasıyla 20.000 doların ve 1.400 doların altına düşerse, Bitcoin ve Ethereum için işlerin sahiden çirkinleşeceğini iddia ediyor. Ahyes’e nazaran bunlar, Ocak 2018’e kadar süren evvelki boğa piyasası döngüsü sırasında ulaşılan en büyük iki kripto para ünitesinin doruklarıydı:

Bitcoin’in 2017 ve Ether’in 2018 evvelki ATH’lerinden rastgele biri (sırasıyla 20.000 dolar ve 1.400 dolar) günlük bir mumda ihlal edilirse, bunu düşünmek bile istemiyorum.

  • Bununla birlikte Hayes, 30.000 dolar düzeyinin tutabileceğini de göz gerisi etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.