Alt Coin

Öngörüleri Tutan Model: Cardano Mart’a Kadar Bu Seviyelerde!

Cardano (ADA), Bitcoin’in son sıçramasının sonucu olarak, büyük ölçüde Jerome Powell’ın bilanço azalmasının yahut niceliksel sıkılaştırmanın gerçekleşmeyeceğini açıklamasına atfedilebilecek kayda paha canlanma belirtileri gösteriyor. Fiyat iddiası yapmak epey güç olduğu için gözler başarılı varsayım modellerine çevrildi. Bu yazıda, PyTorc tabanlı bir fiyat kestirim modelinin ADA fiyatında hangi düzeylere işaret ettiğini inceleyelim.

Öngörüleri tutan model Cardano fiyatında 3.60 doları belirliyor

Kripto piyasası, ADA’nın fiyatı üzerinde de tesiri olan daima düşük faiz oranları tarafından daha da ileriye çekiliyor. Cardano, piyasadaki yenilenen itimadı yansıtan 12 Ocak’ta %11’den fazla kıymetlendi. NeuralProphet’in standart derin öğrenme teknikleriyle eğitilmiş hibrit varsayım çerçevesi olarak da bilinen PyTorc tabanlı fiyat varsayım modeli, yükseliş eğilimine paralel olarak ADA’nın 1 Mart 2022’ye kadar 3,60 dolara ulaşacağını kestirim ediyor. Detaylarla devam edelim…

PyTorc tabanlı fiyat varsayım modeli 1 Temmuz 2021’den 1 Temmuz 2022’ye kadar her günü kapsıyor ve gelecekteki fiyatların gerçek bir göstergesi olmasa da, Cardano için son taban de dahil olmak üzere gerçek ADA fiyatındaki dalgalanmaları benzeri halde izlediğinden, kripto paralar için gözü pek iddialar içerir. Tarihi olarak indikatörün varsayımları nispeten doğruydu. Algoritmanın bilakis, Cardano topluluğunun Şubat ayı sonu için fiyat iddiası, mevcut fiyatından %78’lik bir artışla 2.28 dolar, lakin 3.60 dolar algoritmik varsayımdan çok uzak.

ADA yatırımcıları algoritmaya nazaran daha mütevazi

Kripto data istatistik platformu CoinMarketCap’in ‘Fiyat Tahminleri’ aracı, kullanıcıların önümüzdeki altı ay için fiyat kestirimleri yapmalarına ve öbür insanların onlar hakkında gerçek vakitli olarak ne düşündüklerini görmelerine imkan tanır. Yayınlandığı tarihte, 58.020 kişi ortalama fiyat varsayımına ulaşmak için oy kullandı.

  • PyTorc tabanlı fiyat iddia modeli ADA’nın 1 Mart 2022’ye kadar 3,60 dolara ulaşacağını kestirim ediyor.
  • Üstteki CMC anketine nazaran topluluk, Şubat ayında 2.28 dolar, Mart ayında 2.06 dolar varsayımlarını yaptı.

Şu anda, Cardano’nun fiyatı, son 24 saatte %2.26 ve evvelki hafta nazaran %7.30 artışla 1.29 dolar süreç görüyor. Toplam piyasa kıymeti 42,9 milyar dolar.

Altcoin projesinden son gelişmeler

Son vakitlerde, Cardano ağındaki gelişmeleri takip eden kar emeli gütmeyen bir kuruluş olan Cardano Vakfı, hafta sonu boyunca ADA’yı kullanan bir onarım uğraşının 1 milyondan fazla ağaç dikme gayesine ulaştığını söyledi. Kriptokoin.com olarak detaylarını aktardığımız aktiflik, Cardano’nun iklime hassas Blockchain oluşturma gayretinin bir modülü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.