Kripto Haber

Opera, Çapraz Zincir Cüzdan Lansmanından Önce Web 3 Tarayıcısını Yayınladı

Opera, yerleşik Web 3 entegrasyonlarına sahip bir internet tarayıcısı olan “Kripto Tarayıcı Projesi”nin beta sürümünü piyasaya sürdü, şirket Salı günü duyurdu.

Bir basın açıklamasına göre, ürün, kullanıcı deneyiminin merkezinde Opera’nın kendi kripto cüzdanı ile hem “kripto yerlisi hem de kripto meraklısı” hedefleniyor.

Tarayıcının ana özelliği, kullanıcıların her yeni sekme için cüzdanlarında oturum açmak zorunda kalmadan uygulamalar arasında geçiş yapabilmeleridir; bu, Opera cüzdan entegrasyonuna sahip herhangi bir uygulamada işe yarayacaktır.

Mevcut Opera cüzdanı yalnızca Ethereum ile uyumlu olsa da, bir temsilci CoinDesk’e verdiği demeçte, şirket yakın gelecekte Polygon ve Solana uyumluluğunu sunmayı planlıyor.

Daha fazlasını okuyun: 2022’nin Başlarında Solana’yı Destekleyecek Opera’nın Tarayıcı Cüzdanı

Opera’da Web 3’ün başkan yardımcısı Jorgen Arnesen bir röportajda CoinDesk’e “Tarayıcıların Web 3’te Web 2’de olduğundan daha önemli olacağına inanıyoruz” dedi. “25 yıldır her yerde ve 2018’den beri Web 3 civarındayız. İyi bir kullanıcı deneyimi için çok zincirli bir token stratejisi gerekli olacaktır. ”

Kripto merkezli tarayıcı, Twitter ve Telegram entegrasyonlarının yanı sıra “Kripto Köşesi” adlı yerleşik bir haber merkezine de sahiptir.

Tarayıcı savaşları

Eski tarayıcı, artan Web 3 ilgisinden yararlanmak isteyen türünün tek örneği değil, yani kendi ödeme cüzdanına sahip başka bir kripto merkezli tarayıcı olan Brave ile rekabet halinde.

Daha fazlasını okuyun: Brave Browser Dahili Kripto Cüzdanını Başlattı

Zincirler arası uyumluluğu başarıyla ekledikten sonra Opera, gizlilik ve güvenliğe odaklanmayı sürdürerek cüzdanını açık kaynaklı hale getireceğini söylüyor.

“Tıpkı Web 1 ve Web 2 için yaptığımız gibi temelde agnostik bir web deneyimi geliştirmek istiyoruz,” dedi Arnesen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.