Alt Coin

Ortaya Çıktı: Balinalar, Bu 10 Altcoin’den Topluyor!

Bir balina gözetleme web sitesinden alınan yeni bilgiler, en büyük 1.000 Avalanche (AVAX) balinası tarafından hangi altcoin projelerinin tüketildiğini ortaya koyuyor. Bu yazıda, balinaların Avalanche ekosistemindeki eğilimlerini inceliyoruz.

Balinalar en fazla bu altcoin’den stokluyor

Kısa müddet evvel akıllı mukavele platformunu ve Ethereum (ETH) rakibini takip etmeye başlayan WhaleStats’a nazaran, büyük cüzdanlara sahip AVAX yatırımcıları ortalama olarak binlerce dolar kıymetinde stablecoin ve başka altcoin’leri ele geçiriyor. AVAX balinaları tarafından geçtiğimiz gün en çok satın alınan token, ortalama 14.089 dolarlık satın alma meblağıyla Abradacadabra.money kredi platformunun stablecoin’i Magic Internet Money (MIM) oldu. Avalanche, ortalama 13,899 dolar satın alma fiyatıyla ikinci sırada yer alıyor.

Santiment, Bitcoin balinalarının ve kişisel yatırımcının 2022 piyasa hissiyatını paylaşıyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Balinalar bu altcoin projelerini tercih ediyor

AVAX Blockchain’de sırasıyla USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) stablecoin’leri temsil eden USDC.e ve USDT.e, üç ve dört numarada oturuyor. Beşinci sırada merkezi olmayan borsa (DEX) platformu Pangolin (PNG) yer alırken, merkezi olmayan rezerv para ünitesi protokolü Wonderland (TIME) altıncı sırada yer alıyor. Avalanche tabanlı merkezi olmayan borsa TraderJoe (JOE), yedi numaraya iniyor, akabinde AVAX protokolüne köprülenmiş Bitcoin ve Ethereum token’leri olan Wrapped Ethereum (WETH.e) ve Wrapped Bitcoin (WBTC.e) geliyor. Wrapped Avalanche (WAVAX) listeyi tamamlıyor.

WhaleStats ayrıyeten Avalanche balinalarının en fazla AVAX, WETH.e, USDC.e, JOE, USDT.e, MIM, WBTC.e, WAVAX, Wrapped, Chainlink (LINK.e) ve Blockchain tabanlı oyna-kazan oyun Cradaba (CRA) tuttuğunu gösteriyor. İstatistikler, Avalanche balinalarının 267.613 dolar kıymetinde ortalama 2.440 AVAX tokenine sahip olduğunu gösterirken, genel olarak onlar tarafından tutulan dolar kıymetine nazaran en büyük token durumu Wrapped Ethereum’dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.