Kripto Haber

Oynayarak Kazandıran Oyunlar Hızlanıyor: Axies’ten Lightnite’a, İşte Orada Olan Şeyler

Gününüzü en sevdiğiniz oyunu oynayarak geçirebilseydiniz ve bunun için para alsaydınız, yapar mıydınız? Gelişmekte olan oyna-kazan oyun evreni, tam da bunu yapmanıza izin veriyor!

Bireylerin oyun becerileriyle yaşamalarına olanak tanıyan, gelişmekte olan kripto destekli, oyna-kazan oyun pazarı hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin. 

Kazanmak için kripto (P2E) oyunlarının yükselişi

Geçmişte oyun dünyası, yüksek puanı geçmek, arkadaşlarına karşı kazanmak veya uluslararası oyun turnuvalarında hünerlerini göstermek isteyen oyuncular için bir eğlence kaynağı sağlıyordu. 

Artık oyuncular, profesyonel eSpor oyuncuları olmasalar bile en sevdikleri oyunlarda kazandıkları için finansal olarak da ödüllendirilebiliyor. Blockchain tabanlı, oyna-kazan çevrimiçi oyunlar, oyuncuların ödül olarak veya açık bir pazarda oyun içi öğeleri evlerinin rahatlığında satarak kripto kazanmalarını sağlar. 

Kripto oyunlarının yükselişi tüm dünyada görüldü ve birçoğu alternatif bir gelir kaynağı olarak uygulanabilirliğine tanıklık etti. Örneğin, Filipinler’de John Aaron Ramos adlı bir kripto oyuncusu, yalnızca Axie Infinity oynamaktan elde edilen kazançlardan iki ev satın aldığını iddia ediyor. 

Daha fazlasını izleyin: Filipinler’de NFT Oyun

Oynamak için kazan, hem oyun geliştiriciler hem de oyuncular için fırsatlar sunar, çünkü her ikisi de oyuncuların katkılarından ve katılımlarından kazanırken, şirketlerin oyuncuların oyunları oluşturması, takas etmesi ve geliştirmesi için bir platform oluşturduğu simbiyotik bir ilişkiden yararlanabilir. 

Şimdi oyna-kazan oyunlarının oyuncuları nasıl ödüllendirdiğine daha yakından bakalım. 

Cryptoverse’de nasıl oynanır ve kazanılır

Çoğu blok zinciri oyununun Windows, Android ve iOS’ta kullanıma sunulmasıyla, kazan-kazan oyunlarına erişmek nispeten kolaydır. Tek ihtiyacınız olan, oyuna bağlanabileceğiniz ve oyunun üzerinde çalıştığı blok zincirine bağlı olacak bir kripto cüzdanı. 

Genel olarak, P2E oyunlarının oyuncuların kazanmasına izin vermek için aldığı iki ana yaklaşım vardır.

  • Oyun içi finansal ödüller kazanma
  • Değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) ticareti

Bunların her birini keşfedelim.

Oyun içi ödüller kazanın

Oyun içi ödül yaklaşımını benimseyen kripto oyunları, oyunculara oyunu oynarken katıldıkları etkinlikler için kazanma şansı verir. Bu, ne kadar çok oynarsanız, o kadar çok kripto para kazanabileceğiniz anlamına gelir. 

Oyun içi ödül oyununa bir örnek Lightnite’dır . Çok oyunculu bir nişancı olan Lightnite’ta, Ölüm Maçlarında rakiplerinizi vurmak için bitcoin (btc) kazanırsınız . Oyunu bitirdikten sonra kazandığınız BTC’yi Lightning Network uyumlu cüzdanınıza aktarabilirsiniz .

NFT ticareti

Kripto oyunlarında oynayarak kazanabileceğiniz başka bir yol da NFT’lerin satın alınması, satılması ve ticaretidir. 

Birçok oyuncu için bu, eski tarz oyunların çoğunda avatarınızın kullanabileceği eşyalar satın almanız gerektiğinden tanıdık bir zemindir. Bu öğeler silahlar, güçler, iksirler ve daha fazlasını içeriyordu. Blockchain oyunları, oyun platformu dışında bile bunlara sahip olarak ve ticaret yaparak kazanabileceğiniz bu tür öğeleri kullanıyor. 

Gibi oyunlar axie Sonsuzluk ( AXS ) ve Decentraland ( MANA ) kullanımını yapıyoruz Ethereum (ETH) blockchain NFTlerin ticaretini kolaylaştırmak için. Axies veya LAND ticareti yapıyor olsanız da, bu NFT’leri ikincil piyasada istekli alıcılara satarak kazanabilirsiniz. 

Bu iki kazan-kazan yaklaşımı birçok oyunda uygulanırken, öne çıkan ve kripto seven oyuncuların güvenini kazanan bazı oyunlar var. Bunlardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

Denemek için 5 oyna-kazan oyunu

Beş popüler oyna-kazan kripto oyununa dalalım. 

eksen sonsuz

Axie infinity oyuncuları, kripto kazanmak için Axies adlı canavarları birbirlerine karşı satın alır, ürer ve çukurlar.

Oyunun Pokemon evreninden ilham aldığı söyleniyor çünkü her oyuncu Eksenlerini evcil hayvan olarak görüyor. Axie infinity’de Axies toplayabilir, yükseltebilir ve hatta içinde yaşamaları için bir krallık inşa edebilirsiniz. 

Oyunun kazan-kazan modeli, oyun yoluyla jeton kazanmayı ve Axie evrenine katkıları içerir. Oyuncuların katkıda bulunabileceği yollar, skor tablosunda yer almak için oyuncuya karşı oyuncu savaşları veya Axies yetiştirmek için gereken aşk iksirlerini yetiştirmek. Bu aşk iksirleri Uniswap ve Binance gibi borsalarda satılabilir . 

Her Axie benzersiz bir varlık olduğundan, insanların kripto oyunu aracılığıyla kazanmanın ana yollarından biri, Axie’leri NFT’ler olarak takas etmektir. Şu anda en pahalı Axie, 2020’de ETH 300 (1,1 milyon USD) karşılığında satılan üçlü mistik bir Axie olan ‘Angel’. 

merkezsiz

Decentraland , Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş en hızlı büyüyen sanal dünyalardan biridir. Sayısız kez, metaverse’nin erken bir versiyonu olarak anılmıştır. Oynamak için kazanılan bir oyun olan Decentraland, oyunların kripto kazanması için benzersiz fırsatlar sunuyor.

Oyuncuların Decentraland’da kazanmalarının ana yolu, uygun bir şekilde ‘LAND’ olarak adlandırılan sanal alan satın almak ve ticaret yapmaktır. Her bir ARSA parseli 16 metreye 16 metre büyüklüğündedir ve bir NFT (ERC-721 jetonu) ile temsil edilir ve toplam ARSA sayısı 90.000 ile sınırlandırılmıştır. LAND satın almak için oyuncular, Decentraland’ın Gate.io , Crypto.com , Coinbase , Kraken , OKex ve diğerleri gibi kripto borsalarında satın alınabilen ve alınıp satılabilen resmi kripto varlığı olan MANA’yı kullanır .

Zamanla, Decentraland’da daha fazla kazan-kazan fırsatı ortaya çıktı. Daha fazla oyuncuyla, bireysel LAND’de NFT satan sanat galerileri kuruldu, sanal konserler ve oyunlar düzenlendi ve büyüyen metaverse içinde büyük markaları pazarlamak için reklam panoları kuruldu. 

Sandbox

Tıpkı Decentraland gibi, The Sandbox da insanların oyunu oynarken katılmaları ve ticaret yapmaları için bir metaverse yaratma öncülüyle çalışıyor. 

Sanal dünyada, Ethereum blok zincirinde NFT olarak temsil edilen 166.000 arazi parseli vardır. Arazi sahipleri, arazi parsellerinde oyunlar, sanal müzeler ve diğer yaratıcı içerikler oluşturabilir, bunların tamamından kazanç elde edebilir ve SAND jetonunu kullanarak ticaret yapabilirler .

Sandbox’taki kullanıcılar, kullanıcı dostu Sandbox Game Maker’ı kullanarak kendi oyunlarını oluşturabilirler. Bu araç, oyuncuların yaratıcı emeklerinin ürünlerine sahip olmalarını ve bundan kazanmalarını sağlayarak oyun dünyasının dinamiklerini değiştirmeye çalışırken Sandbox’ı öne çıkarıyor.  

Yıldız Atlası

Kripto oyun evreninin bir diğer ucunda, kendine ait bir evren olan Star Atlas yatıyor . Solana (SOL) blok zinciri üzerine inşa edilen bu kazan-kazan oyunu , oyun ekonomisinin merkezinde yer alan uzay keşfi (ve hakimiyet) ile güneş sistemlerinin sanal bir temsilidir. 

Star Atlas oyuncuları, uzay gemileri, çeşitli gezegenler ve galaksilerdeki sanal araziler gibi eşyaları takas ederek ve madencilik, ticaret ve keşif gibi temel beceri setlerine katkıda bulunarak kazanırlar. 

Tüm bu faaliyetler, oyuna özgü iki kripto varlık tarafından kolaylaştırılır: Oyun içinde varlık ticareti için tasarlanmış şişirilebilir bir para birimi olan ATLAS ve sabit bir arza sahip bir para birimi olan POLIS. 

Star Atlas evrenine ne kadar çok katılırsanız, o kadar çok para kazanabilirsiniz. 

yıldırım

Lightnite , oyuncuların rakiplerini vurarak ve ödül olarak eşyalarını toplayarak BTC kazanabilecekleri çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. 

Bir oyuncu , oyunu geçerken satları biriktirebilir ve oyundan çıktıklarında, Lightning Network üzerinden bitcoin kazançlarını kullanabilirler. Ek olarak, oyuncular Liquid Network üzerinde çalışan NFT’ler olan Lightnite kaplamaları kazanabilir, satın alabilir ve satabilir ve bu da oyunculara oyuna harcadıkları zamandan para kazanmaları için başka bir fırsat sunar. 

Pek çoğu için – özellikle gelişmekte olan pazarlarda – oyna-kazan oyunları değerli bir gelir kaynağı sağlayabilir, bu nedenle dünyanın bu bölgelerinden gelen güçlü talep de bu yüzdendir. 

Oyna-kazan oyunları popülaritesi arttıkça, başka hangi blockchain oyunlarının ve fırsatlarının ortaya çıkacağını görmek heyecan verici olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.