Kripto Haber

Pakistan Suç Ajansı Telekom Otoritesinden Kripto Web Sitelerini Engellemesini İsteyecek: Rapor

Pakistan’ın ciddi ve organize suçları araştıran Federal Soruşturma Ajansı (FIA), Dawn tarafından yayınlanan bir rapora göre, Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’ndan (PTA) kripto para birimleriyle uğraşan web sitelerini engellemesini isteyeceğini söyledi.

  • FIA Genel Direktörü Sanaullah Abbasi Cumartesi günü Pakistan Devlet Bankası (SBP) yetkilileriyle görüştükten sonra düzenlediği basın toplantısında, teklifin kripto bağlantılı web sitelerini engelleyerek dolandırıcılık ve olası kara para aklamaya karşı koymayı amaçladığını söyledi.
  • Abbasi,

    SBP’nin kripto para birimlerini düzenlemek için zaten tavsiyeler sunduğunu söyledi.
  • “Kripto dolandırıcılığa yeni bir boyut kazandırdı” diyen Abbasi, ajansının dolandırıcılık ve kripto para işlemlerinden kaynaklanan diğer sorunlarla ilgilenmek için kanuni uzmanlarına başvuracağını da sözlerine ekledi.
  • Bu ayın başlarında FIA, birkaç bin yatırımcıya 100 milyon dolardan fazlaya mal olduğunu söylediği şüpheli bir dolandırıcılık soruşturmasının bir parçası olarak dünyanın en büyük kripto borsası Binance ile görüşmek istediğini söyledi.
  • 13 Ocak’ta yerel medya, Pakistan hükümetinin ve merkez bankasının bir eyalet mahkemesine sunulan bir belgeye atıfta bulunarak kripto para kullanımını yasaklamak istediklerini söylediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.