Kripto Haber

Paradigma, Bahreyn’in İlk Lisanslı Kripto Aracılığına 110 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

CoinDesk ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Bahreyn merkezli kripto para borsası Rain Financial, Paradigm ve Kleiner Perkins’in ortak liderliğindeki B Serisi finansman turunda 110 milyon dolar topladı. Şirket, sermayeyi ek ülkelerde lisans almak, teknoloji platformunu geliştirmek ve ekibi genişletmek için kullanacak.

  • “Rain’in Orta Doğu’yu yeni kripto ekonomisine daha da derinleştirmek için yapbozun önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz. Güçlü bankacılık ve düzenleyici ilişkilerin yanı sıra kriptoya yeni başlayanları desteklemeye ve eğitmeye verdikleri önem, insanların güvendiği bir hizmet oluşturmalarına yardımcı oldu. Bu, Rain için sadece bir başlangıç ​​ve büyümelerini desteklemekten onur duyuyoruz” dedi Paradigm yatırım ortağı Casey Caruso, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada.
  • Turdaki diğer katılımcılar arasında Coinbase Ventures, Küresel Founders Capital, MEVP, Cadenza Ventures, JIMCO ve CMT Digital yer aldı.
  • Yeni tur, Rain’in MEVP tarafından yönetilen ve Coinbase Ventures’ın katılımıyla A Serisi bir finansman turunda 6 milyon dolar toplamasından bir yıl sonra geldi.
  • 2017 yılında kurulan Rain, iki yıl sonra Orta Doğu’daki ilk lisanslı kripto varlık servis sağlayıcısı oldu. Şirketin şu anda Bahreyn, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yan kuruluşları bulunmaktadır.
  • Rain, 1 doların üzerinde ev sahipliği yaptığını söylüyor. Kuruluşundan bu yana 9 milyar değerinde işlem ve 185.000’den fazla aktif kullanıcı topladı.
  • “Rain, temel erişim ve yeni bir İnternet paradigmasına giden bir rampa sağlıyor. Pakistan da dahil olmak üzere dünyanın daha fazla yerindeki insanlara hizmet etmek için büyüyen ve genişleyen Rain ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi Kleiner Perkins İş Ortağı Mamoon Hamid basın açıklamasında.
  • Bahreyn, geçtiğimiz yıl kripto endüstrisini güçlendirmek için çalıştı. Ocak 2021’de ülkenin merkez bankası, İslam hukuku veya şeriat ile uyumlu kripto borsası CoinMENA’nın başlatılmasını onayladı.

Devamını Okuyun: Binance, Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcısı Olmak İçin Bahreyn Onayını Aldı, Kanada’da Kayıt Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.