Kripto Haber

Paradigma, Sequoia 1 Dolar Yatırım Yapacak. Citadel Menkul Kıymetlerde 15B, Ticaret Firmasını Kriptoya Yaklaştırıyor

Risk sermayesi şirketleri Paradigm Capital ve Sequoia Capital 1$ yatırım yapmayı kabul etti. Citadel Salı günü yaptığı açıklamada, elektronik ticaret devi Citadel Securities’de 15 milyar dolar olduğunu duyurdu.

  • Paradigma kripto ve Web 3 ile ilgili firmalara yatırım yapmaya odaklandığından, bu hareket Citadel Securities’i kriptoya yaklaştırıyor. Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam ve daha önce Sequoia’da kripto yatırımlarına liderlik eden Matt Huang tarafından kuruldu.
  • “Teknolojilerini ve uzmanlıklarını kripto da dahil olmak üzere daha fazla pazara ve varlık sınıfına genişlettikleri için Citadel Securities ekibiyle ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz” dedi Huang.
  • Milyarder Ken Griffin tarafından kurulan hedge fon devi Citadel’in kardeş şirketi olan Citadel Securities, 2002 yılında kuruldu ve web sitesine göre, şu anda ABD borsasında her gün işlem gören hisselerin yaklaşık %27’sini yönetiyor. Griffin, Citadel Securities’in başkanıdır.
  • Yatırım haberlerini ilk kez bildiren Wall Street Journal’a göre, bu hacmin büyük bir kısmı Robinhood gibi çevrimiçi aracı kurumlar için yapılan işlemlerin işlenmesinden geliyor.
  • Yakın tarihli bir Reuters raporuna göre Citadel Securities, Griffin’in çevrelerindeki düzenleyici belirsizlikler olarak adlandırdığı şey nedeniyle kripto para ticaretinden şimdiye kadar kaçındı.
  • Yatırım Citadel Securities’e yaklaşık 22 milyar dolar değerinde. Finansman turunun ardından Sequoia ortağı Alfred Lin, Citadel Securities yönetim kuruluna katılacak.
  • Griffin, yakın zamanda Sotheby’nin ABD Anayasası’nın nadir bir kopyası için yaptığı müzayedede, AnayasaDAO grubunu geride bırakarak kazanan teklif sahibi oldu. Griffin’in belgeyi bir müzeye bağışlamayı planladığı bildiriliyor.

Devamını oku: Bir Milyarder Tarafından Engellenen AnayasaDAO, Uzun Süre Kalan Sorularla Karşı Karşıya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.