Kripto Haber

Parler, ‘Trump Legacy’ NFT Koleksiyonunu Başlattı

ABD’li muhafazakarlar arasında popüler olan, özgürce ifade edilen bir sosyal medya platformu olan Parler, eski Başkan Donald Trump’ı vurgulayan bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. ”

  • Görüntüler, özellikle Amerikan muhafazakar siyasi figürlerinin, özellikle Cumhuriyetçilerin ve Hıristiyan tasvirlerinin resimleriyle tanınan bir sanatçı olan Jon McNaughton tarafından oluşturuldu.
  • “[McNaughton’ın] beğenilen stili, yaratıcı mesajı ve dijital sunumu, Parler’ın ifade özgürlüğüne olan bağlılığımızı daha da ileriye taşıyan Web 3 teknolojilerine ve ortaklıklarına doğrudan geçme hedefiyle mükemmel bir uyum içindedir,” dedi Parler CEO’su George Farmer bir açıklamada.
  • Hareket, geçen ay eski First Lady Melania Trump’ın kendisinin de Parler ile birlikte kendi resimlerini içeren bir NFT serisi yayınlayacağını açıklamasının ardından geldi. Gelirin bir kısmının hayır kurumlarına gideceği gerçeğine rağmen, duyuru Twitter’da bazı alaylar çekti.
  • Parler “Trump Legacy” serisinin 1. Bölümünde, McNaughton’ın ERC-721 jetonları olarak Ethereum’da basılmış elle boyanmış görüntülerinden elde edilen 10.000 parçalık bir arka koleksiyonu yer alıyor.
  • Ön satışlar, 20 Ocak’tan itibaren beyaz liste abonelerine 0,10 ETH (kabaca 320 $) karşılığında sunulacak ve kalan tokenler daha sonra halka satılacak.
  • Sanat eseri Trump’ı belirgin bir şekilde öne çıkarırken, eski cumhurbaşkanının kendisi uzun süredir kripto para birimlerine karşı çıkıyor ve geçen ay onları “çok tehlikeli” olarak nitelendiriyor.

GÜNCELLEME (14 Ocak 14:46 UTC): İlk maddeye McNaughton’ın çalışmasının ayrıntılarını, son maddeye de Trump’ın kripto paralara muhalefetini ekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.