Kripto Bilgi

Paul Krugman, Kriptonun Subprime Mortgage Kriziyle Paralel Olduğunu Söylüyor

Uzun süredir kripto şüphecisi Paul Krugman, kripto ile 2000’lerin yüksek faizli mortgage krizi arasında “rahatsız edici paralellikler” görüyor.

Nobel Ödüllü ekonomist, Perşembe günü New York Times için bir görüş yazısında, kripto risklerinin neye bulaştığını bilmeyen ve daha az iyi konumlanmış olanların üzerine düştüğüne dair kanıtlar olduğunu yazdı. olumsuzlukları halledin.

Kripto piyasasından 1 trilyon doların üzerinde bir kayıp görülen son slayta atıfta bulunan Krugman, “Bu çöküşten kim zarar görüyor ve ekonomiye ne yapabilir? 2000’lerin subprime krizi.”

Krugman, kripto paranın daha geniş bir ekonomik krize neden olacağına inanmıyor, ancak kripto ayı piyasasının toplumdaki daha savunmasız insanları orantısız bir şekilde etkileyeceğini söylüyor ve kripto yatırımcılarının %55’inin bir koleje sahip olmadığını bulan araştırmaya atıfta bulunuyor. Özellikle işçi sınıfı arasında popüler olduğuna dair derece ve anekdotsal kanıtlar.

Bunu, subprime ipoteklerin, daha önce pek olası olmayan insanlar arasında ev sahipliğini bir olasılık haline getirmesiyle karşılaştırır.

Krugman, 2013 yılında New York Times için “Bitcoin Kötüdür” başlıklı bir yazı kaleme aldığında bitcoin eleştirisi ile uzun süredir kripto şüphecisidir. değer.

Daha fazlasını okuyun: Kripto Kışı Geliyor mu? Dikkate Alınması Gereken 3 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.