Kripto Haber

PayPal, Kripto İşi Büyüdükçe Kendi Stabil Parasını Yaratmayı Keşfediyor

PayPal (PYPL), şirket kripto işini büyütürken kendi stablecoin’ini piyasaya sürmeyi düşünüyor, bir şirket sözcüsü Cuma günü CoinDesk’e doğruladı. Kaynaklar, Eylül ayında CoinDesk’e PayPal’ın yan kuruluşu Curv’ün bir stabilcoin geliştirmek için aktif olarak çalıştığını söyledi.

“Bir stabilcoin araştırıyoruz; Bir PayPal sözcüsü CoinDesk’e e-postayla gönderilen bir açıklamada, ilerlemeye çalışırsak ve ne zaman istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız” dedi.

Bloomberg haberi ilk olarak, PayPal’ın kendi stablecoin’ini oluşturmaya yönelik keşfinin kanıtlarının şirketin iPhone uygulamasında geliştirici Steve Moser tarafından keşfedilmesinin ve Bloomberg ile paylaşılmasının ardından bildirdi. Gizli kod ve resimler, “PayPal Coin” olarak adlandırılan şey üzerinde çalışmayı gösterir. Bloomberg raporunda, kodun madalyonun ABD doları tarafından destekleneceğini gösterdiğini belirtti.

PayPal, son zamanlarda kripto para birimi çabalarında çok aktif, müşterilerinin satın alabileceği kripto miktarını artırmanın yanı sıra, kullanıcılarını kripto konusunda eğitmeye ve kriptolarını üçüncü taraf cüzdanlarına güvenli bir şekilde çekmelerine izin vermeye yatırım yapmaya devam ediyor.

Bir PayPal sözcüsü Bloomberg’e PayPal uygulamasının içindeki görüntülerin ve kodun yakın zamanda gerçekleşen bir dahili hackathon’dan kaynaklandığını söyledi – mühendislerin bir araya gelerek şirketin blok zincirinde asla halka açık bir sürüm görmeyebilecek yeni ürünleri hızlı bir şekilde keşfetmek ve oluşturmak için bir araya geldiği bir olay , kripto ve dijital para birimi bölümü.

Daha fazlasını okuyun: PayPal Nasıl Büyük Kripto Oyuncusu Oldu?

GÜNCELLEME (7 Ocak 23:59 UTC): İlk paragrafta Eğri hakkında bilgi eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.