Kripto Bilgi

Pazar Paketi: Bitcoin, Mevsimsel Olarak Güçlü Şubat Ayının Öncesinde 38 Bin Doların Üzerine Yükseldi

Bitcoin (BTC), düşüş eğiliminin azalmasıyla Pazartesi günü 38.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi, aynı dönemde eterde (ETH) %4’lük bir artışa karşılık, son 24 saatte %2 arttı. Metaverse belirteçleri MANA ve SAND Pazartesi günü sırasıyla %17 ve %9 arttı.

Yılın zorlu bir başlangıcından sonra satış baskısı azalmaya başlıyor gibi görünüyor. Bitcoin opsiyon piyasasında, satım opsiyonlarındaki açık pozisyonların alımlardaki pozisyonlara göre sayısını ölçen alım satım açık faiz oranı Pazar günü 0,62 ile altı ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Daha yüksek bir satış çağrısı oranı, tipik olarak bir karşı gösterge olarak görülüyor ve düşüş eğiliminin zirveye yakın olduğunu gösteriyor.

Tarihsel olarak, bitcoin Şubat ayında yükselişe geçen tüccarlar için bir miktar umut sunabilecek pozitif getiriler üretiyor. Teknik göstergeler, kısa vadeli alıcıların 35.000-37.000 $ destek bölgesi civarında aktif kalabileceğini gösteriyor, ancak yukarı yönlü 45.000 $ ile sınırlı görünüyor.

Son zamanlardaki fiyat artışına rağmen, makroekonomik ve düzenleyici riskler yüksek kaldığı için bazı analistler şüpheci olmaya devam ediyor.

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta bir analist olan Marcus Sotiriou, “Biden yönetimi, bitcoin’i ulusal güvenlik meselesi olarak düzenlemek için Şubat ayında bir yürütme emri yayınlamaya hazırlanırken, düzenleme endişeleri ortaya çıkıyor” dedi. CoinDesk. Bu kararnamenin sektör üzerinde olumlu mu yoksa olumsuz mu bir etkisi olacağını tahmin etmek zor” dedi.

FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Kripto piyasasındaki durum çok kırılgan olmaya devam ediyor. Bitcoin arka arkaya üçüncü ay düşebilir” dedi.

Son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 37696 $, +%5.55

●Eter (ETH): 2517 $, +%7,51

●S&P 500 günlük kapanışı: 4432$, +%2,43

●Altın: ons başına 1790$, -%0,17

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1,78

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınmıştır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Şubat toparlanması mı?

StockCharts tarafından derlenen verilere göre, geçtiğimiz dokuz yılda bitcoin Şubat ayında ortalama %12 getiri sağladı ve ayı %86 kazançla kapattı. Genel olarak, hisse senetleri de ikinci çeyrekte iyi performans gösteriyor, bu da yatırımcıların spekülatif varlıklara maruz kalmalarını artırmaya başlayabilecekleri anlamına geliyor.

Bir kripto ticaret şirketi olan QCP Capital Pazartesi günü bir raporda “Şubat ayında özellikle 40 bin dolarlık BTC ve 3 bin dolarlık ETH’nin üzerindeki kapanışta bir sıçrama için kısa vadeli bir kurulum görüyoruz” dedi. Firma ayrıca, önümüzdeki iki ay içinde ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımına yönelik piyasa beklentilerinin, hisse senetlerine ve kripto para birimlerine fayda sağlayabilecek şekilde ılımlı olmasını bekliyor.

Yine de, geçmiş getiriler, gelecekteki getirilerin garantisi değildir.

Bitcoin ortalama geçmiş getirileri (CoinDesk, StockCharts)

Kripto fon akışları artıyor

Bitcoin piyasası bir yıla en kötü başlangıcından birinin ardından istikrar kazanırken, yatırımcılar kripto para fonlarına ikinci bir hafta boyunca para yatırdı.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, kripto fonları 28 Ocak’a kadar olan yedi gün boyunca 19 milyon dolarlık giriş gördü.

Özellikle, geçen hafta bitcoin odaklı fonlara yaklaşık 22.1 milyon dolar akarken, Ethereum odaklı fonlar 26.8 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Burada daha fazlasını okuyun.

Altcoin toplaması

  • Meta, Jack Dorsey’in Block liderliğindeki kripto ittifakına katılıyor: Eskiden Facebook olarak bilinen şirket Meta, Jack Dorsey’in ödeme şirketi Block’un liderliğindeki bir teknoloji ve kripto şirketleri konsorsiyumu olan Crypto Open Patent Alliance’a (COPA) katılıyor. eskiden Square olarak bilinen şirket). Meta, COPA’ya katılarak, COPA’nın genel müdürü Max Sills tarafından “yaratma, madencilik, depolama, kripto para birimlerinin iletimi, yerleşimi, bütünlüğü veya güvenliği.” Cheyenne Ligon’un daha fazlasını buradan okuyun.
  • Arcade, NFT borç verme platformunu başlattı: Borç verme platformu Arcade, şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, takas edilemez token (NFT) piyasasına likidite getirmek amacıyla Piyon Protokolü’nü tanıttı. Eli Tan’a göre platform, kullanıcıların Ethereum tabanlı NFT’leri tarafından teminatlandırılmış sabit oranlı kredilere bir emanet sistemi kullanarak erişmelerini sağlayan eşler arası bir pazar yeridir. Burada daha fazlasını okuyun.
  • Flow Blockchain, Circle’ın tam USDC muamelesini alıyor: Circle’ın dolar destekli stabilcoin USDC’si artık, değiştirilemez token (NFT) öncüleri Dapper Labs tarafından oluşturulan yüksek hızlı blok zinciri platformu Flow’da basılabilir ve kullanılabilir. Ian Allison’a göre Circle, daha önce 2020’de Dapper cüzdan kullanıcıları için bir ödeme işlemcisi ve koruyucusu olarak USDC’yi etkinleştirmek için Dapper ile bir ortaklık ilan etmişti. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Bitcoin’in ‘MACD’ Göstergesi Uzun Vadeli Boğa Önyargısını Tehdit Ediyor, Faiz Artışı Oyalanmadan Korkuyor
  • JPMorgan, Aşırı Oynaklığın Bitcoin’in Daha Fazla Ana Akım Kabulünü Engellediğini Söyledi
  • Kripto Değişimi BitMEX Airdrop 1.5 Milyon BMEX Jetonunu Kullanıcılara Sağlıyor
  • Solana Cüzdan Phantom Rakip MetaMask’a 109 Milyon Dolar Artırdı
  • Tayland Eksenleri %15 Kripto Stopaj Vergisi Planlarını Geri Gönderme Sonrası: Rapor

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü yüksek kapattı.

En çok kazananlar:

Varlık Kayıt kodu İadeler Sektör
Zincir Bağlantı bağlantı +10.9% Bilgisayar
Çokgen MATIC +10.0% Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO +%9.3 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.